Srbský prezident má problém. Připíjel si na fotbale

jar
18. 11. 2009 10:57
Trest hrozí i fotbalovému šéfovi a ministryni sportu.
Foto: Reuters

Praha - Představte si, že národní tým výhrou 5:0 nad velkým rivalem korunuje postup na mistrovství světa a vám někdo nabídne sklenici šampaňského, abyste si s ním připil. V té chvíli by asi jen málokdo odmítl.

Jenže v Srbsku je pití alkoholu na sportovních akcích trestné.

A právě to se stalo osudné srbskému prezidentovi Borisi Tadičovi. V říjnovém zápase s odvěkým konkurentem z Rumunska jej při přípitku zachytily kamery srbské televize a poté jej obvinila policie.

Prezident, neprezident, i on se musí 1. prosince dostavit před soud, kde mu hrozí pokuta v přepočtu 100 až 1000 eur. Sám Tadič už dříve uvedl, že pokutu zaplatí. I když prý se skleničkou v ruce pouze pronesl přípitek a šampaňské nepil.

Čtěte také: Italští fanoušci poničili stadion. Teď ho musí opravit

Vedle Tadiče budou muset před soud i prezident Srbské fotbalové asociace Tomislav Karadžič, ministryně mládeže a sportu Snežana Samardžičová-Markovičová a mluvčí rady města Bělehrad Aleksandar Antič.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy