Sparta veze z Jablonce remízu. Na čelo se dotáhl Baník

24. 3. 2010 21:59
B.Praha - Baník Ostrava 0:3, Jablonec - Sparta 0:0
Fotbalisté Sparty zůstávají i nadále v čele
Fotbalisté Sparty zůstávají i nadále v čele | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Fotbalisté pražské Sparty jsou i po středečním zápasech vloženého 21. kola lídrem české Gambrinus ligy.

Úřadující vicemistr uhrál ve večerním střetnutí bezbrankovou remízu na hřišti Jablonce, a má tak před svým dnešním soupeřem v čele dvoubodový náskok.

Třetí zůstávají Teplice, které ale dohrávají ve čtvrtek svůj duel proti Slovácku.

Šlágr na severu Čech nepostrádal nasazení, ani obrovské gólové šance. V té první byl  během úvodní části hostující stoper Erich Brabec, který nikým neatakován hlavičkoval po přímém kopu těsně mimo.

Vzápětí se po chytré přihrávce Kucky objevil v nadějné příležitosti i sparťanský hrdina z posledních zápasů Libor Sionko, kterého ovšem vychytal debutující brankář Frydrych.

Domácí zase odpověděli těsně před odchodem do kabin, kdy Kovařík způsobil pořádný závar v pokutovém území soupeře a Blažek musel vynaložit veškeré úsilí, aby zneškodnil následnou nebezpečnou střelu Pavlíka.

Vůbec největší šanci utkání měl třináct minut před koncem střídající Tomáš Pekhart. Bývalý forvard pražské Slavie si zaběhl za obranu, nasadil vyběhnuvšímu gólmanovi Blažkovi jesle a zdálo se, že už ho nic nedělí od skórování.

Sparťanským hrdinou okamžiku se ale stal paradoxně Pekhartův bývalý spoluhráč Erich Brabec, jenž ještě stihl mladého forvarda doběhnout a ex-tottenhamský útočník trefil z bezprostřední blízkosti pod tlakem jen tyč.

Letenský celek pak přežil i závěrečný tlak, a zůstal tak i nadále jediným neporaženým týmem letošní Gambrinus ligy.

Baník se dotáhl na přední příčky

Do boje o titul a evropské poháry se vrátil i Baník Ostrava, který napravil víkendové zaváhání s Českými Budějovicemi a vyhrál na hřišti Bohemians Praha 3:0. Na první místo tak po dnešku ztrácí čtyři body.

Baník byl od úvodního hvizdu lepším týmem a již v sedmnácté minutě se dostal do vedení. Na rohový kop Lukeše si naskočil důrazný Adam Varadi a poslal svůj celek do vedení.

Hosté se rázem uklidnili a po půl hodině hry přidali do sítě brankáře Beláně druhou branku. Tentokrát se mohl radovat Tomáš Mičola, který završil povedenou týmovou spolupráci.

Klokani ze Střížkova, o nichž se nyní mluví zejména ve spojitosti s korupční aférou, se mohli dostat do hry ve druhé půli, jenže Flachbartova dalekonosná rána se odrazila jen od břevna.

Baník tak nakonec udeřil ještě jednou, když se v nastaveném čase prosadil i Robert Zéher.

Kladno zůstává poslední. Olomouc znovu prohrála

Stejný počet devětatřiceti bodů  však má také Plzeň. Západočeši taktéž nezaváhali a porazili před vlastními diváky Příbram 3:1, když všechny góly vstřelili až ve druhé půli.

Na branky Koláře s Bakošem totiž ještě navázal sedm minut před koncem precizně zahraným přímým kopem Pavel Horváth. Příbram už tak stihla v závěru jen korigovat po trefě Wágnera.

Jednoznačně skončil i duel v Brně, kam zavítalo poslední Kladno. Výběr Martina Hřídela vzdoroval Moravanům jen do sedmadvacáté minuty. To využil nepřehledné situace v hostující obraně Michael Rabušic a tvrdou ranou k tyči překonal gólmana Tesaře.

Plány Středočechů na bodový zisk navíc zhatil ještě na začátku druhého dějství zkušený Richard Dostálek, jenž usměrnil do sítě Poláchův centr. Konečný výsledek pak ještě pečetil pět minut před koncem Jan Kalabiška.

Zapomenout na porážku 0:4 a i na stávající aféru s možným ovlivňováním zápasů, se nepodařilo olomoucké Sigmě. Hanáci totiž padli v domácím prostředí Mladou Boleslav 1:2 a připsali si druhou porážku v řadě.

Naopak Boleslav se poprvé na jaře raduje ze tří bodů. Rozhodující trefu si připsal v závěrečných minutách Václav Kalina, na jehož křižnou střelu si sice Lovásik sáhl, usměrnit mimo tři tyče ji však nedokázal.

Poslední podvečerní střetnutí mezi Českými Budějovicemi a Bohemians 1905 skončilo bezbrankovou remízou.

FK BAUMIT Jablonec - AC Sparta Praha 0:0
Jablonec:  L. Frydrych - P. Zábojník, T. Huber, P. Drsek, T. Jablonský - A. Haurdič (67. Pekhart),  P. Pavlík (88. Eliáš) M. Jarolím (90. Michálek), L. Loučka, J. Kovařík, D. Lafata
Sparta: J. Blažek - O. Kušnír, E. Brabec, T. Řepka, M. Pamič - L. Sionko, J. Kucka (81. Vacek), N. Hoheneder, I. Žofčák (90. Hejda), B. Wilfried, V. Kadlec (74. Lačný)