Souček hrdinou, svým třetím gólem rozhodl. Chelsea okradla City po přestřelce 4:4

Aktualizováno 12. 11. 2023 20:11
Tomáš Souček svým třetím gólem v této sezoně anglické fotbalové ligy rozhodl v 88. minutě o domácím vítězství West Hamu 3:2 nad Nottinghamem. Šlágr kola mezi Chelsea a Manchesterem City skončil remízou 4:4. Úřadující mistr dál vede tabulku o bod.
Tomáš Souček slaví branku do sítě Nottinghamu.
Tomáš Souček slaví branku do sítě Nottinghamu. | Foto: Reuters

West Ham uspěl po sérii čtyř ligových zápasů, z nichž vytěžil jen bod. Předchozí tři utkání prohrál. Proti Nottinghamu šel do vedení už ve třetí minutě, když Paquetá využil chyby v rozehrávce hostí a skóroval. Minutu před poločasem vyrovnal Awoniyi.

V 63. minutě šli hosté dokonce do vedení, když pohlednou týmovou akci zakončil Elanga. Z náskoku se však neradovali dlouho, po přesné přihrávce Warda-Prowse se prosadil Bowen. Dvě minuty před koncem rozehrál Ward-Prowse rohový kop a Souček přesnou hlavičkou rozjásal domácí fanoušky. Celý zápas za West Ham odehrál i Vladimír Coufal.

Na Stamford Bridge padl první gól ve 25. minutě. Po faulu Cucurelly na Haalanda uvnitř vápna se sám norský útočník ujal exekuce pokutového kopu a nemýlil se. Chelsea však rychle srovnala krok, o čtyři minuty později doklepl Thiago Silva do branky Gallagherovu hlavičku po rohu. Devětatřicetiletý Brazilec se stal čtvrtým nejstarším střelcem v Premier League. Ve 37. minutě se "Blues" ujali vedení, proti bývalému zaměstnavateli se trefil Sterling. V nastavení se prosadil ještě Akanji a vyrovnal.

Již 90 sekund po startu druhého dějství se podruhé v zápase trefil Haaland a 13. gólem si upevnil vedení v tabulce střelců. Svěřenci Mauricia Pochettina znovu vyrovnali v 67. minutě, kdy se trefil Jackson. Čtyři minuty před koncem získal opět navrch lídr soutěže zásluhou Rodri. V nastavení Días zfauloval Broju a nařízenou penaltu proměnil Palmer, jenž v létě přestoupil do Chelsea právě z Manchesteru City, kde fotbalově vyrůstal.

Remíza 4:4 se v Premier League zrodila poprvé od dubna 2009, kdy tímto výsledkem skončil zápas Liverpoolu s Arsenalem. Chelsea patří desáté místo.

Liverpool začal proti Brentfordu dvěma neuznanými brankami Núňeze, ale po jeho přihrávce šest minut před poločasem Salah otevřel skóre. Egyptský kanonýr v 62. minutě zvýšil na 2:0 a o dvanáct minut později zpečetil výhru Diogo Jota. Salah pokořil hranici 200 gólů v Anglii, kde hrál v minulosti také za Chelsea. Na Anfieldu se trefil i v šestém ligovém utkání v sezoně.

Liverpool vystřídal na druhém místě Arsenal, který má sice stejný počet bodů, ale o jednu trefu horší skóre.

Aston Villa zvítězila 3:1 nad Fulhamem, čímž vyrovnala 40 let starý klubový rekord 13 domácích ligových výher v řadě. V tabulce je na pátém místě.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Aston Villa - Fulham 3:1 (27. vlastní Robinson, 42. McGinn, 64. Watkins - 70. Jiménez), Brighton - Sheffield United 1:1 (6. Adingra - 73. vlastní Webster), Liverpool - Brentford 3:0 (39. a 63. Salah, 74. Diogo Jota), West Ham - Nottingham 3:2 (3. Paquetá, 66. Bowen, 88. Souček - 45. Awoniyi, 64. Murillo), Chelsea - Manchester City 4:4 (29. Thiago Silva, 37. Sterling, 67. Jackson, 90.+5 Palmer z pen. - 25. z pen. a 47. Haaland, 45.+1 Akanji, 86. Rodri).

1. Manchester City 12 9 1 2 32:12 28
2. Liverpool 12 8 3 1 27:10 27
3. Arsenal 12 8 3 1 26:10 27
4. Tottenham 12 8 2 2 24:15 26
5. Aston Villa 12 8 1 3 29:17 25
6. Manchester United 12 7 0 5 13:16 21
7. Newcastle 12 6 2 4 27:13 20
8. Brighton 12 5 4 3 25:21 19