Šok pro mistry světa. V Portugalsku dostali čtyřku!

18. 11. 2010 8:33
Pyrenejské derby: Portugalsko - Španělsko 4:0
Portugalci mohli slavit.
Portugalci mohli slavit. | Foto: Reuters

Praha - Španělští mistři světa i Evropy jsou na kolenou. Jinak úspěšný rok zakončili drtivou porážkou na půdě Portugalska, přestože nastoupili v nejsilnější možné sestavě.

V pyrenejském derby se v koncovce dařilo pouze domácím, kteří nakonec zvítězili 4:0. Španělé přitom více než dva góly v jednom zápase dostali teprvé podruhé za poslední čtyři roky.

Češi zakončili reprezentační rok remízou v Dánsku
Messi rozhodl bitvu titánů.Brazílii skolil v 92. minutě
Kadlec oslavil premiéru u Lvíčat gólem do sítě Ukrajiny

Portugalci dostali příští soupeře Čechů v kvalifikaci pod tlak od úvodních minut. Gólman Realu Madrid Iker Casillas svůj tým několikrát podržel, zejména v úvodu po střele svého klubového spoluhráče Cristiana Ronalda.

V závěru prvního dějství byl ale krátký na zakončení Martinse. Gól ovlivnil druhý poločas, kdy Španělé v Lisabonu působili zaraženým dojmem.

Krátce po přestávce už to bylo o dvě branky, to když akci Heldera Postigy zakončil nešťastným vlastním gólem bek Sergio Ramos. Další góly přidali sám Postiga a v nastavení Hugo Almeida.

"Jsem hodně naštvaný. Hůř už hrát nemůžeme. Druhý poločas byl z naší strany hodně slabý. Nemáme se na co vymlouvat. Soupeři jsme hru příliš otevřeli a on nás trestal z protiútoků," hodnotil zápas trenér Španělů Del Bosque.

Pomsta za vyřazení na MS

Také hráči si selhání uvědomovali. "Bylo to katastrofální ve všech směrech. Nic nám nešlo. Hodně to teď bolí na duši," nebral si servítky útočník Fernando Llorente.

Naopak portugalský trenér Paulo Bento neskrýval nadšení. "Takové vítězství nad mistry světa nám hodně zvýší prestiž. Odehráli jsme skvělý zápas. Děkuji všem hráčům za jejich výkon. Tento výsledek nám sice nepřináší žádné body, ale pomůže týmu psychicky," uvedl Bento.

Domácí se pomstili tradičnímu soupeři za vyřazení v osmifinále MS. Zároveň si připsali teprve druhé vítězství nad Španělskem za posledních 29 let.

Portugalsko - Španělsko 4:0