Smůla pro Baroše. Zranil se a Galatasaray prohrál derby

25. 10. 2009 21:50
Milan Baroš odehrál proti Fenerbahce jen dvě minuty
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Jiří Šidliák, Reuters

Istanbul - Pouze dvě minuty odehrál český fotbalový reprezentant Milan Baroš v dnešním istanbulském derby turecké ligy mezi Fenerbahce a Galatasarayem.

Pak musel kvůli zranění vystřídat. Podle posledních informací si měl údajně zlomit kost v nártu a svému týmu by mohl chybět až dva měsíce. Galatarasay bez své hvězdy zápas nezvládl a prohrál 1:3.

Baroš oproti zápasu Evropské ligy nechyběl v základní sestavě, ovšem moc se na hřišti neohřál.

Záhy ho fauloval Emre a Baroš nemohl ve hře pokračovat. Fenerbahce toho využilo a dvěma góly Alexe se ujalo vedení. Balta sice ještě snížil, ale v závěru definitivně rozhodl Güiza.

Fenerbahce zvýšilo své vedení v tabulce už na pět bodů, naopak Galatasaray se o skóre propadl na třetí místo za Bursaspor.

Obránce Erich Brabec sice za svého nového zaměstnavatele Ankaragücü nestihl odehrát ani minutu, ale už se mohl radovat z tříbodového zisku nad svým bývalým týmem Ankarasporem.

Oba kluby měly dnes sehrát zápas 10. kola, kvůli administrativnímu vyřazení Ankarasporu z ligy byl však duel kontumován.

Všechny zápasy Ankarasporu v letošní sezoně budou kontumovány výsledkem 0:3 poté, co byl klub vyřazen za nedovolené propojení s druhým prvoligovým celkem z Ankary.

Předsedou Ankaragücü se totiž stal syn čestného předsedy Ankarasporu. V lize tak mohlo zůstat jen Ankaragücü, kam zamířilo většina hráčů vyřazeného Ankarasporu.

Posledním byl i bývalý kapitán Slavie Brabec, který v týdnu odešel do Ankaragücü na hostování. Na první zápas v novém dresu si však musí počkat do dalšího kola.