Slováci prohráli v Irsku, postup se vzdaluje

ČTK, SportPlus
28. 3. 2007 23:38
Praha - Slovenští fotbalisté prohráli kvalifikační bitvu v Irsku 0:1 a v tabulce skupiny D jsou se ztrátou čtvrtí. Uvnitř: Galerie
Fotbalisté Irska se radují z gólu Kevina Doyla (třetí zprava) v kvalifikační utkání proti Slovensku. | Foto: Reuters

O výhře Irů rozhodl už ve 13. minutě zápasu Kevin Doyle. Irové se v tabulce bodově dotáhli na Německo i Českou republiku, ale  mají odehráno o jeden zápas více. Slováci na čtvrtém místě ztrácí už čtyři body.

Irové za podpory 75.000 diváků vyrukovali na svého soupeře s útočnou taktikou a byli odměněni již ve dvanácté minutě. Útočník Readingu Doyle, který nastoupil místo potrestaného kapitána Keana, si naběhl na rohový kop Duffa a na přední tyči přeskočil Škrteľa.

Pak sice Slováci vyrovnali hru, ale nebezpečnější šance měli stále domácí. Především pak zásluhou nejistého brankáře Čontofalského, kterému vypadával míč, a tím dával soupeři příležitosti ke skórování. Hosté drželi naději na vyrovnání až do samého konce, ale Irové si již výhru vzít nenechali.

Fotbalisté Walesu snadno porazili poslední San Marino 3:0. Za ziskem tří bodů je brzy po zahájení nasměroval kapitán Ryan Giggs. Wales se v tabulce dostal na páté místo před Kypr.

Gareth Bale (vpravo) z týmu Walesu se se svým spoluhráčem Ryanem Giggsem raduje z gólu do sítě San Marina v kvalifikačním zápase o EURO 2008. | Foto: Reuters

Velšanům ulehčila pozici již třetí minuta, ve které Koumas vyslal pasem do sóla Giggse, který prokázal svou zkušenost a obstřelil brankáře. Tím svůj tým uklidnil a navedl na povinné vítězství. To potvrdili ještě největší velšský talent Bale ranou z 25 metrů a veterán Koumas proměněnou penaltou.