Slavia rozstřílela Brno a vyhrála turnaj v Čelákovicích

Red Spo, ČTK
4. 7. 2009 19:29
Slavia Praha - 1. FC Brno 5:1

Čelákovice - Vítězem fotbalového turnaje v Čelákovicích se stala mistrovská Slavia Praha. V semifinále sice zdolala Viktorii Žižkov pouze 1:0, ale ve finále rozdrtila Brno 5:1.

Třetí místo dnes vybojovali fotbalisté Slovanu Liberec, kteří po remíze 1:1 uspěli proti Žižkovu v penaltovém rozstřelu.

V dobrém světle se ukázaly některé letní posily Slavie. Celý první zápas odehrál korejský ofenzivní záložník Kang So-il, který je v týmu na testech, a diváci ocenili jeho rychlost a chuť do zakončení.

V brance stál Jan Hanuš, který chytal v minulé sezoně za B-mužstvo. Poprvé se představil i tuniský záložník Hocine Ragued, kterého Slavia rovněž zkouší; dosud pod dohledem kondičního trenéra nabíral fyzičku na horách spolu s Belaidem.

Slavia v přípravě nezaváhala. Sparta podlehla Lublani
Sparta zaostává, ale poráží Slavii. Vede Barca a United

V prvním zápase Slavia zvítězila nad Viktorií Žižkov penaltou Marka Jarolíma z 18. minuty. Český mistr měl prakticky po celý zápas převahu, Žižkov hrozil především z rychlých protiútoků.

Slavia ve finále dominovala

I ve finále proti Brnu byla Slavia od začátku jasně lepší. V 11. minutě Ragued vysunul Hlouška a po jeho centru se z voleje trefil Vlček. O čtyři minuty později po Jarolímově rohu křížnou střelou po zemi zvýšil Grajciar.

Brno snížilo v 24. minutě, kdy Kalivodův centr usměrnil z osmi metrů k levé tyči Došek. Odpověď Slavie ale byla rychlá - za další čtyři minuty Vlček vysunul Naumova, brankář Bureš stačil jeho střelu vyrazit, ale odražený míč poslal do sítě Janda.

Další šance Jandy a Naumova zlikvidoval Bureš, na druhé straně skončil Kalivodův oblouček na břevně. Další branky přišly po přestávce: do brněnské sítě se trefili Šenkeřík a Grajciar, Tafat navíc nastřelil tyč.

V barvách Žižkova se v Čelákovicích představil i jedenatřicetiletý obránce Adam Petrouš.

"Před týdnem mi zavolal trenér Petržela a ptal se mě, jak vypadám. Řekl jsem mu, že levá noha po operaci přetržené achillovky je v pořádku. Svým způsobem jsem mu za svou kariéru vděčný, tak mu to teď chci vrátit. Vůbec mi nevadí, že jdu do druhé ligy, spíš je pro mě velkou výzvou," řekl novinářům Petrouš, který do velkého fotbalu nakoukl právě pod Petrželou v Bohemians.

Druhou novou tváří v sestavě Žižkova byl exreprezentant Pavel Mareš, kterému skončila v červnu smlouva v Jihlavě. "Jsem zde na testech a rád bych pomohl Žižkovu k návratu do nejvyšší soutěže," řekl Mareš.

Zápasy o konečné umístění na fotbalovém turnaji v Čelákovicích:
Finále:
Slavia Praha - 1. FC Brno 5:1 (3:1)
15. a 67. Grajciar, 11. Vlček, 28. Janda, 48. Šenkeřík - 24. T. Došek.
Slavia: Romanovs - Grajciar, Hošek (71. Cissé), Suchý, Hloušek - Janda (41. Volešák), M. Jarolím (56. Belaid), Ragued (41. Trapp), J. Černý (64. Hubáček) - Vlček (56. Tafat), Naumov (41. Šenkeřík).
Brno: Bureš - Lira (50. Borák), Pejič, Pernica, Dalmo - Kalivoda, Mareček, Leonardo Costa (46. Šural), Červínek - Vrána (53. Okleštěk), T. Došek.

O 3. místo:
Slovan Liberec - Viktoria Žižkov 1:1 (1:0), pen. 4:2
13. vlastní Mareš - 39. Vaculík. Penalty proměnili: Jirouš, Martan, Vácha, Dort - Šťastný, Koukal. Neproměnili: Vaculík, Novotný (oba Žižkov).
Liberec: Uvarenko - Vácha, Hochmeister, Polák, Vulin - Martan, Dort, Vlasko (64. Čorič), Stanley (35. Liška) - Jirouš, Kerič (35. Kelič).
Žižkov: Bartalský - Kropík, Petrů (35. Brabec), Mareš (35. A. Petrouš) Šťastný - Vaculík, Procházka (35. Novotný), Hromek (35. Culek), Kočí (35. Koukal), Zengue (35. Hušbauer) - Matějka (35. Kalod).