Slavia poslala Abrahama do béčka, mistr porazil Nitru

25. 6. 2008 19:31
Slavia - Nitra 3:1 (2:1)
Pózování s trofejí - každý ji chtěl držet co nejdéle.
Pózování s trofejí - každý ji chtěl držet co nejdéle. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Český fotbalový mistr, pražská Slavia, zahájil přípravu na novou sezonu vítězstvím nad Nitrou.

Slávisté díky trefám Jandy, Toleskiho a Černého zvítězili před dvěma a půl tisíci diváků 3:1.

Skóre otevřel ve 31. minutě Petr Janda, když využil bojovnosti Cissého. Už na 2:0 zvyšoval o čtyři minuty později z odražené Šenkeříkovy střely Toleski.

Lavička: Horvátha chci udržet. Promluvím s fanoušky
Jarolíma nedáme! vzkazuje Košťálovi vedení Slavie

Slovenský tým pak hned po třech minutách snížil brankou Liluashviliho, ale na obrat to nestačilo.

Pražané vystřídali v poločase celou jedenáctku a v 70. minutě uzavřel slávistické vítězství Jaroslav Černý, který využil přesný centr Ladislava Volešáka.

Ani na lavičce ale nebyl záložník Martin Abraham. Ten byl totiž z blíže nespecifikovaných důvodů přeřazen do záložního týmu.

"Martin Abraham porušil interní pravidla klubu a byl přeřazen do rezervy. Jsou tři možnosti jeho budoucnosti, buď se do týmu vrátí, zůstane v béčku nebo si najde zahraniční angažmá," uvedl manažer pro komunikaci Ondřej Zlámal na klubovém webu.

Výsledek:
31. Janda, 36. Toleski, 70. Černý - 38. Liluashvili
Slavia 1. poločas: Vaniak - Gebre Selassie, Suchý, Brabec, Šiklič - Janda, Cissé, Jarolím, Švento - Šenkeřík, Toleski.
Slavia 2. poločas: Diviš - Kindel, Latka, Hubáček, Jablonský - Krajčík, Volešák, Tavares, Černý - Necid, Ivana
Nitra 1. poločas: Hroššo - Kostoláni, Harbuľiák, Lesko, Píč - Čurbali, Glenda, Šimončič, Hottek, Farkáš - Liluashvili
Nitra 2. poločas: Chudý - Harbuľiak, Hottek, Kostoláni, Foltán, Hnilica, Bališ, Šimonek, Jakubiak, Ďuriš, Babic