Slavia hladce přejela Most

SportPlus, ČTK
1. 4. 2006 16:39
Praha - Fotbalisté pražské Slavie si v úvodním utkání 23. kola bez problémů poradili s prvoligovým nováčkem z Mostu, na domácím hřišti ho porazili 3:0. Sešívaní vedli po prvním poločase gólem Fořta, další branky přidali kapitán Piták, který se trefil z penalty po faulu na Jandu, a Kalivoda. Ten stanovil konečné skóre už v době, kdy hrála Slavia v deseti. Oslabil ji zbytečným faulem Fořt.
Slávistická radost
Slávistická radost | Foto: ČTK

Severočeši tak na jaře poprvé prohráli. A svým herním výkonem rozlítili trenéra Zdeňka Ščasného, který po utkání do kamery TV Nova svůj tým tvrdě zkritizoval. Naopak Slavia odčinila hladkou výhrou debakl z Mladé Boleslavi a na druhém místě vystřídala Teplice. Ty mají nedělní utkání s Jihlavou k dobru.

Po vyrovnané čtvrthodině se začali kombinační hrou ve středu hřiště prosazovat domácí, ovšem do koncovky je mostecká obrana dirigovaná Novotným nepouštěla. Pitákova střela přes hlavu šla nad a Dosoudil hlavičkoval vedle, takže brankář Svoboda nemusel zasahovat.

Domácí mužstvo se stále více tlačilo před mosteckou branku a odměny se dočkalo v 36. minutě, když důrazný Fořt sebral v osobním souboji míč Novotnému a v pádu stačil přehodit vybíhajícího Svobodu. O dvě minuty později prošel přetažený centr až před Jandu, ten se položil do střely, ale Svoboda reflexivně vyrazil na roh.

Další sobotní utkání: Baník zlomil nepříznivou sérii

Oproti nevydařenému pondělnímu duelu v Mladé Boleslavi hráli místo Suchého s Kratochvílem ve stoperské dvojici Slavie Dosoudil s Aračičem a počínali si mnohem jistěji. Zejména chorvatský fotbalista, který si odbyl premiéru v české lize, hrál spolehlivě a řekl si o místo v sestavě Pražanů. Mnohem důrazněji a zodpovědněji však hrál celý tým Slavie.

Slavia si po půli vypracovala další šance, ale Vlčkova rány z otočky mířila těsně vedle a Jarolímovi stačil mostecký gólman míč vyrazit na roh. Po hodině hry ale dokázal Vlčkovu střelu odvrátit jen před nabíhajícího Jandu a ten přes něj upadl.

Svoboda dostal za faul žlutou kartu a navíc čelil pokutovému kopu, který kapitán Piták střelou po zemi k pravé tyči bezpečně proměnil a osmou brankou se dostal čela ligové tabulky střelců. Poté rozzlobil diváky rozhodčí Racek, když ukázal domácímu Fořtovi červenou kartu po souboji se Škerlem, který pouštěl míč u rohového praporku do autu.

Vlček pak obešel hravě Novotného, ale v tísni nedokázal přesně zakončit. Domácí přesto dali i v oslabení třetí gól. Kalivoda s Pitákem běželi v 75. minutě na dva hostující zadáky, ti čekali přihrávku, ale Kalivoda z osmnácti metrů překvapil mosteckého brankáře střelou po zemi.

Slavia Praha - SIAD Most 3:0 (1:0)
Branky: 36. Fořt, 63. Piták z pen, 75. Kalivoda. Rozhodčí: Racek - Košec, Goňa. ŽK: Hrdlička, Hubáček - Gašparík, Svoboda, Brzezina. ČK: 67. Fořt (Slavia). Diváci: 2134.

Slavia: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Aračič (87. Studík), Hubáček - Piták, L. Jarolím, Hrdlička (79. Kratochvíl), Janda (65. Kalivoda) - Vlček, Fořt. Trenér: K. Jarolím.

Most: Svoboda - Škerle, Novotný, Hainault, Zbončák (80. Macek) - Jendruščák, Pikl (67. Schut), Pilař, Gašparík - Čížek (46. Brzezina), Mendy. Trenér: Ščasný.