Aktualizováno 4. 12. 2023 10:26
Podívejte se na sestřih gólů nedělního šlágru německé bundesligy, ve kterém zazářil jako střídající hráč český fotbalista Patrik Schick. Po dvaceti vteřinách na hřišti a dvou dotecích s míčem přihrál parádně na gól, díky němuž vyrovnal Leverkusen v duelu s Dortmundem na konečných 1:1.
Sestřih utkání Leverkusen - Dortmund | Video: Asociated Press

Po zranění lýtka nastoupil český útočník ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Häckenu, na jehož hřišti přispěl gólem k vítězství 2:0.

Proti Dortmundu se objevil po pěti týdnech i v bundeslize. Na trávník ho kouč Xabi Alonso poslal v 79. minutě.

Schick si záhy parádně přebral míč, prvním dotykem si ho levou nohou přiťukl na pravačku a tou našel výbornou přihrávkou před brankou volného Boniface, který snadno skóroval a hned běžel poděkovat autorovi skvělé asistence a podělit se s ním a dalšími parťáky o radost.

Nigerijský kanonýr dal osmý gól v sezoně a je nejlepším střelcem týmu v soutěži.

Hosté vedli od 5. minuty po trefě norského obránce Ryersona, který se ocitl po pohledné kombinační akci sám před Kobelem.

Více šancí pak měl Leverkusen, ale dokázal jen vyrovnat. V bundeslize ztratil body po sérii osmi vítězství, uhájil však dlouhou neporazitelnost ve všech soutěžích, která trvá už 20 zápasů.

Další čeští reprezentanti Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali na lavičce Bayeru.

Leverkusen vede tabulku o tři body před Bayernem, který má k dobru odložený zápas s Unionem Berlín.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Leverkusen - Dortmund 1:1 (79. Boniface - 5. Ryerson), Mohuč - Freiburg 0:1 (69. Gregoritsch), Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (35. Jensen, 58. Iago - 78. vlastní Dahmen).

1. Leverkusen 13 11 2 0 38:11 35
2. Bayern Mnichov 12 10 2 0 43:9 32
3. Stuttgart 13 10 0 3 33:15 30
4. Lipsko 13 8 2 3 31:13 26
5. Dortmund 13 7 4 2 26:20 25
6. Hoffenheim 13 6 2 5 25:23 20
7. Eintracht Frankfurt 13 4 6 3 19:15 18
8. Freiburg 13 5 3 5 16:23 18