reklama
 
 

Evropský skandál. Německý politik po porážce Anglie oslavoval EU. Je to idiot, píší v Anglii

12. 7. 2018 12:07
Tvrdou kritiku slízl tajemník Evropské komise Martin Selmayr. Poté, co Anglie vypadla v semifinále MS s Chorvatskem, německý politik pověsil na svůj twitterový účet vlajky Evropské unie.

Brusel - V oslavu Evropské unie proměnil tajemník Evropské komise Martin Selmayr vítězství Modriče a spol. nad Anglií v semifinále mistrovství světa.

Bezprostředně po postupu Chorvatska, které je členským státem EU, umístil na svůj twitterový účet řadu vlaječek Evropské unie prokládaných fotbalovými emotikony.

V citlivé době brexitu je to hodně odvážný rýpanec a nejvyšší úředník Evropské unie začal schytávat jednu kritiku za druhou. Na sociálních sítích mu spílají nejen fanoušci, ale přidaly se i známé osobnosti. "Je to nejvyšší evropský idiot," prohlásil o něm novinář Iain Martin.

Servítky si nebral ani Steve Woolfe, bývalý předseda britské strany UKIP. "Jaká ostuda. Tolik peněz, tolik moci a úroveň stejně žádnou nemá," pustil se do Selmayra.

Prominentní německý právník je rozporuplnou osobností v čele Evropské komise. Letos na jaře se stal středem pozornosti médií, když mu jeho pracovní místo dost netransparentním způsobem zajistil předseda EK Jean-Claude Juncker. Celá aféra dostala název Selmayrgate.

Selmayr je přesvědčeným zastáncem evropské integrační politiky. Kvůli svému vlivu na dění v Evropské komisi je médii přezdíván jako "Bruselské monstrum."

12. 7. 2018 12:07

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama