Sevilla vyhrála hektickou dohrávku nad Atlétikem

ČTK
24. 3. 2006 8:42
Fotbalisté Sevilly vyhráli čtvrteční ligovou dohrávku na stadionu Atlétika Madrid, kterou poznamenaly výtržnosti fanoušků i několik sporných verdiktů rozhodčího. Ten vyloučil na straně domácího Atlétika tři hráče, Seville přiřknul dva pokutové kopy a na čtyřicet minut zápas přerušil kvůli divákům, kteří vhazovali na hrací plochu různé předměty.

Hrdinou první půlhodiny byl argentinský gólman Atlétika Franco, který zneškodnil dvě penalty. Kanoutovu střelu nejprve vytlačil na tyč a o čtvrt hodiny později vystihl Saviolův pokus. Po přestávce se však na Calderonově stadionu začaly dít věci. Sudí nejprve vyloučil Luccina a krátce poté Puerta vstřelil jedinou branku zápasu. Fanoušci však měli za to, že gól neměl být uznán, a začali na trávník házet vše, co jim přišlo pod ruku. Zasáhli i sevillského gólmana Palopa, podle předsedy hostujícího klubu mu zapalovač přistál vedle ucha a další objekt jej údajně trefil do nohy. Sudí zápas přerušil a poslal oba týmy do šaten. Po 40 minutách hra pokračovala, červenou kartu dostali ještě Petrov s Pereou a fotbalisté Atlétika jen v osmi byli rádi, že podruhé už neinkasovali. Sevilla se posunula v tabulce na páté místo, Atlético je deváté. Do konce španělské ligy zbývá devět kol. Výsledek - 29. kolo: Atlético Madrid - FC Sevilla 0:1 (76. Puerta).