Sebevědomí nechybí. Stoch: Nizozemce můžeme potrápit

Ivo Pospíšil, ip
26. 6. 2010 21:00
Oni jsou favoriti, budou pod tlakem, míní záložník
Slovenská radost propukla naplno
Slovenská radost propukla naplno | Foto: Sport

Pretorie - S jídlem roste chuť a toto pořekadlo potvrzují i slovenští fotbalisté. Ti ve čtvrtek senzačně porazili na mistrovství světa obhájce titulu Itálii 3:2, překvapivě postoupili do osmifinále a do vyřazovacích soubojů se jim vrátilo i potřebné sebevědomí.

To se jim nicméně bude hodit. V pondělí totiž vyzvou v boji o setrvání na turnaji jednoho z největších favoritu - Nizozemsko. 

Čtěte také: Revoluce na hřišti: Slováci půjdou ve světě před Čechy

"Je to jeden z nejkvalitnějších týmů. Považuji je už od začátku za jednoho z největších favoritů," tvrdí na stránkách Sme.sk Miroslav Stoch.

"Ve fotbale je ale možné vše. Míč je kulatý a my jsme zdolai i Italy, mistry světa. Tak proč bychom nemohli Holanďany potrápit?" ptá se.

Právě Stoch, který byl také spoluhráčem Petra Čecha v Chelsea působil v Nizozemsku během minulé sezony. Během hostování v Twente pak získal i titul. Před mistrovstvím světa ho však získalo do svých řad turecký Fenerbahce Istanbul.

"Budou to oni, kdo budou pod tlakem. Možná nás i podcení. My jsme splinili něco, v co už nikdo neočekával a teď můžeme pokračovat. Zápas si určitě užijeme a uvidíme, jak dopadne," burcuje Stoch.

Ten se pak ještě vrátil k úspěšnému duelu s Itálií.

"Doufám, že teď už si všichni uvědomí, že i my umíme hrát fotbal a nejsme kdovíjací hráči. Do osmdesáté minuty jsme byli o hodně lepším týmem. Škoda toho závěru, ale už nám chyběly síly. Nicméně jsme ten tlak ustáli a vyhráli,"

"Dali jsme jim tři góly a to se už dlouho nikomu nepodařilo. A kdybychom dali ještě čtvrtý, nebo pátý, tak by se nikdo nemohl divit," uzavřel Stoch.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy