Schick pomohl Bayeru k rekordu. "Kladiváři" zase prohráli, Souček hrál jen pár minut

Aktualizováno 18. 2. 2024 0:14
Leverkusen s Patrikem Schickem v základní sestavě porazil v německé fotbalové lize domácí Heidenheim 2:1 a díky 32. soutěžnímu zápasu bez prohry v řadě vyrovnal rekord Bayernu Mnichov.
Sestřih utkání Heidenheim - Leverkusen | Video: Asociated Press

Na obhájce titulu mají svěřenci Xabiho Alonsa v čele tabulky už osmibodový náskok, bavorský velkoklub se v 25. kole utká až v neděli s Bochumí.

Adam Hložek a Matěj Kovář strávili celé utkání na lavičce Bayeru. Leverkusen otevřel skóre v nastavení prvního poločasu zásluhou Frimponga a náskok zdvojnásobil v 81. minutě Adli. Domácí už stihli jenom snížit gólem Kleindiensta.

Po téměř stejném průběhu třetí Stuttgart zvítězil v Darmstadtu rovněž 2:1. Při comebacku v základní sestavě VfB po návratu z afrického šampionátu se prosadil už po necelé čtvrthodině hry druhý nejlepší ligový střelec Serhou Guirassy.

Na 18. gól guinejského útočníka v sezoně navázal v nastavení Dahoud a snížit ještě stihl Seydel.

Alex Král sice nenastoupil v základní sestavě Unionu Berlín, ale na hřiště se v Hoffenheimu dostal hned v 6. minutě místo zraněného Khediry.

Hosté gólem Američana Aaronsona v závěru zvítězili podruhé za sebou 1:0 a opět si upevnili pozici nad pásmem sestupu.

Za Hoffenheim, který už osm bundesligových zápasů čeká na výhru, odehrál Pavel Kadeřábek 91 minut, po kterých ho vystřídal David Jurásek.

Čtvrtý Dortmund remizoval na hřišti Wolfsburgu 1:1. Domácí, na jejichž lavičce zůstal celý zápas Václav Černý, nedokázali zvítězit posedmé v řadě.

Borussii poslal do vedení v 8. minutě jedenáctým ligovým gólem Füllkrug, ve druhém dějství vyrovnal Gerhardt.

Předposlední Mohuč pod vedením nového trenéra Boa Henrikssona vybojovala teprve druhé vítězství v soutěži poté, co doma porazila Augsburg 1:0. Ve 44. minutě rozhodl Van den Berg.

Náskok domácích mohl být vzápětí dvojnásobný, ale Amiri neproměnil penaltu.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Heidenheim - Leverkusen 1:2 (87. Kleindienst - 45.+2 Frimpong, 81. Adli), Darmstadt - Stuttgart 1:2 (90.+5 Seydel - 14. Guirassy, 90.+2 Dahoud), Hoffenheim - Union Berlín 0:1 (84. Aaronson), Mohuč - Augsburg 1:0 (44. Van den Berg), Wolfsburg - Dortmund 1:1 (63. Gerhardt - 8. Füllkrug).

Trápení West Hamu pokračuje

Fotbalisté West Hamu prohráli ve 25. kole anglické Premier League 0:2 na půdě Nottinghamu a nevyhráli už v osmém soutěžním utkání v řadě.

Od začátku nastoupil z českých reprezentantů pouze Vladimír Coufal, jenž na hřišti strávil 75 minut. Tomáš Souček až v 83. minutě nahradil Emersona.

Domácí poslal do vedení v nastavení prvního poločasu Awoniyi. V 71. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Phillips, jenž po lednovém příchodu z Manchesteru City zažívá nepovedený start do angažmá ve východním Londýně. Výsledek zpečetil Hudson-Odoi.

Liverpool zvítězil na hřišti Brentfordu 4:1 a i po 25. kole povede tabulku. Vítězové museli už v prvním poločase dvakrát střídat kvůli zranění. Nejprve odešel ze hřiště Gravenberch a krátce po něm i Diogo Jota. Přesto hosté ve 35. minutě šli do vedení po precizním lobu Núňeze.

Po přestávce skórovali Mac Allister a Salah. Egyptský reprezentant na hřišti nahradil Jotu a v lize nastoupil po účasti na africkém šampionátu a zranění stehna poprvé od 1. ledna.

Čestnou trefu Brentfordu v jeho jubilejním 100. utkání v Premier League vsítil v 75. minutě Toney, ale konečnou podobu výsledku dal zanedlouho Gakpo.

Arsenal deklasoval předposlední Burnley 5:0. "Kanonýry" vyslal za pátým vítězstvím v řadě už ve 4. minutě přesnou ranou Ödegaard. Před pauzou zvýšil po faulu na Trossarda z penalty Saka a stejný hráč se prosadil i těsně po přestávce. Dvaadvacetiletý anglický křídelník se v sezoně trefil už dvanáctkrát a přidal i sedm gólových přihrávek.

Skóre ještě dovršili Trossard a Havertz. Svěřenci Mikela Artety navázali na předchozí vysokou výhru 6:0 nad West Hamem.

Tottenham doma prohrál s Wolverhamptonem 1:2. Wolves poslal do vedení ve 42. minutě Gomes, ale 34 vteřin po začátku druhého poločasu srovnal Kulusevski.

Na Gomesův druhý gól z 63. minuty už domácí odpověď nenašli. "Spurs" alespoň protáhli sérii ligových utkání se vstřeleným gólem na 37 zápasů. Delší šňůru zaznamenal jen Arsenal, který v letech 2001 a 2002 skóroval v 55 duelech v řadě.

Čtvrtá Aston Vila díky dvěma brankám Ollieho Watkinse zvítězila na hřišti Fulhamu 2:1 a na čelo ztrácí osm bodů. Za domácí zkorigoval skóre Rodrigo Muniz.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Nottingham - West Ham 2:0 (45.+5 Awoniyi, 90.+5 Hudson-Odoi), Brentford - Liverpool 1:4 (75. Toney - 35. Núňez, 55. Mac Allister, 68. Salah, 86. Gakpo), Burnley - Arsenal 0:5 (39. z pen. a 47. Saka, 4. Ödegaard, 66. Trossard, 78. Havertz), Fulham - Aston Villa 1:2 (64. Rodrigo Muniz - 23. a 56. Watkins), Newcastle - Bournemouth 2:2 (57. Gordon z pen., 90.+2 Ritchie - 51. Solanke, 69. Semenyo), Tottenham - Wolverhampton 1:2 (46. Kulusevski - 43. a 63. Gomes).

20. Sheffield United 24 3 4 17 22:60 13

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Barcelonu zachránila opakovaná penalta v nastavení

Barcelona ve 25. kole španělské fotbalové ligy díky opakované penaltě v nastavení zvítězila na hřišti Celty Vigo 2:1 a upevnila si třetí místo před Atlétikem. Madridský celek porazil doma Las Palmas vysoko 5:0 a po dvou zápasech se dočkal plného bodového zisku.

Barceloně se ve Vigu dlouhodobě nedaří. Z posledních devíti ligových utkání na západě Španělska zvítězila pouze jednou.

Prolomit prokletí z venkovních zápasů s Celtou se jal polský ostrostřelec Lewandowski, jenž ve 45. minutě otevřel skóre. Na jeho branku odpověděla dvě minuty po přestávce domácí ikona Aspas.

Ve třetí minutě nastavení domácí obránce při odkopu zasáhl Yamala a "Barca" dostala výhodu pokutového kopu. Lewandowského pokus brankář Guaita vychytal, ale zachránil ji videorozhodčí, když odhalil, že sedmatřicetiletý Španěl byl před zahráním penalty oběma nohama před brankovou čárou.

Šancí na reparát už polský útočník nepohrdl, přestože to vypadalo, že nedovoleně zastavil při rozběhu pohyb.

Fotbalisté Las Palmas se dosud pyšnili druhou nejlepší obranou v lize, ale už během prvních dvaceti minut je dvakrát pokořil Llorente, jenž v sestavě madridského Atlétika zaskočil na hrotu za zraněného nejlepšího týmového střelce Moratu.

Ve druhém poločase dal dva góly včetně jednoho z penalty i Correa a tři minuty před koncem zpečetil výhru Atlétika střídající Depay. "Rojiblancos" s Las Palmas naposledy doma prohráli v roce 1969.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Atlético Madrid - Las Palmas 5:0 (15. a 20. Llorente, 47. a 62. z pen. Correa, 87. Depay), Pamplona - Cádiz 2:0 (63. a 90.+1 Budimir), Celta Vigo - FC Barcelona 1:2 (47. Aspas - 45. a 90.+7 z pen. Lewandowski), Valencie - FC Sevilla 0:0.

Juventus počtvrté v řadě ztratil body

Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize remizovali na hřišti Verony 2:2, nezvítězili počtvrté v řadě a na vedoucí Inter Milán ztrácejí z druhého místa devět bodů. Naplno zabodovat nedokázala ani trápící se mistrovská Neapol, remízu 1:1 s FC Janov zachránil až v 90. minutě střídající Cyril Ngonge. V tabulce jsou úřadující mistři po 25. kole až na devátém místě.

Hellas šel proti Juventusu do vedení v 11. minutě díky parádnímu voleji Folorunsha, jenž je ve Veroně na hostování z Neapole.

Po necelé půlhodině hry srovnal z penalty Vlahovič. Srbský útočník vstřelil třináctý gól v sezoně a ze druhého místa střelecké tabulky ztrácí na vedoucího Martíneze z Interu sedm branek.

Sedm minut po pauze šla Verona opět do vedení, tentokrát se prosadil Noslin. Domácí se ale radovali pouhé tři minuty, za "Starou dámu" podruhé srovnal Rabiot. Víc už svěřenci Massimilliana Allegriho nedokázali a mohou přijít o druhé místo, pokud AC Milán v neděli vyhraje v Monze.

Janov dostal do vedení ve 47. minutě Frendrup, jenž se trefil poprvé v ročníku. On a jeho spoluhráči sahali po prvním vítězství pod Vesuvem za posledních patnáct let, ale v poslední minutě je o naději připravil Ngonge. Třiadvacetiletému Belgičanovi u gólu asistoval obránce Di Lorenzo, který nastoupil k 200. utkání v Serii A.

Neapol se v italské nejvyšší soutěži trápí od jejího startu a týmu nepomohla ani změna trenéra. Rudi Garcia skončil po 16. kole s bilancí osmi výher, čtyř remíz a čtyř porážek. Jeho nástupce Walter Mazzarri má po osmi ligových zápasech na kontě dvě výhry, dvě remízy a čtyři porážky.

Čtvrté Bergamo porazilo doma 3:0 sestupem ohrožené Sassuolo, připsalo si pátou výhru v řadě a v boji o Ligu mistrů si na pátou Boloňu vybudovalo náskok tří bodů. O úspěch Atalanty se přičinili Pašalič, Koopmeiners a Bakker. V prvním poločase mohl z penalty průběžně vyrovnat Pinamonti, ale první i opakovaný pokus mu zlikvidoval brankář Carnesecchi.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

Neapol - FC Janov 1:1 (90. Ngonge - 47. Frendrup), Hellas Verona - Juventus Turín 2:2 (11. Folorunsho, 53. Noslin - 28. Vlahovič z pen., 55. Rabiot), Bergamo - Sassuolo 3:0 (22. Pašalič, 58. Koopmeiners, 75. Bakker).

1. Inter Milán 24 20 3 1 59:12 63
2. Juventus Turín 25 16 6 3 38:17 54
3. AC Milán 24 16 4 4 47:27 52
4. Bergamo 24 14 3 7 46:23 45
5. Boloňa 24 11 9 4 35:22 42
6. AS Řím 24 11 5 8 42:30 38
7. Fiorentina 24 11 4 9 36:28 37
8. Lazio Řím 23 11 4 8 28:24 37