Rosický se omlouvá: Naše oslavy překročily mez

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 11. 2011 22:05
Na Šmicra prý nelze svalovat vinu
Foto: Reuters

Londýn - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se omluvil za chování týmu při návratu z Černé Hory, kde v minulém týdnu národní celek vybojoval postup na mistrovství Evropy. Rosický s odstupem času uznal, že oslavy po úspěšné baráži překročily určitou mez.

Osobně prý na události není pyšný a dospěl k názoru, že je načase se za výstřelky omluvit. Zdůraznil však, že nelze svalovat vinu na manažera reprezentace Vladimíra Šmicra, neboť v návalu emocí by prý hráčům v jejich reakci nezabránil ani nikdo další.

Čeští fotbalisté se nechali strhnout emocemi po úterní výhře 1:0, která jim definitivně zajistila účast na mistrovství Evropy. Při čekání na letišti v Podgorici se pustili do oslavných chorálů, při nichž ale také vulgárními výrazy počastovali internacionála Radka Druláka v reakci na jeho velmi tvrdou kritiku, kterou bývalý útočník zahrnul tým i trenéra Michala Bílka v předchozí části kvalifikace.

Čtěte také: VIDEO Fotbalisté se mstili. ´Radek Drulák nemá ču....´

Během letu si navíc řada hráčů navzájem roztrhala společenské obleky, které má tým k dispozici od sponzora.

Událostem se má věnovat pondělní jednání výkonného výboru FAČR, na které byl pozván právě Šmicer. Původně měl nově sestavený třináctičlenný orgán jednat pouze o chystané valné hromadě ČSTV, ale nyní bude rozebírat i chování reprezentantů.

Foto: Jakub Šafránek

Rosického mrzí, že se vina za chování hráčů v dalších dnech snesla na hlavu manažera, prý nespravedlivě. "Mrzí mě, že je za to kritizován manažer Šmicer, který nemohl naše chování nijak ovlivnit. A neovlivnil by ho ani nikdo jiný," řekl Rosický v rozhovoru s ČTK.

Záložník Arsenalu prý na chování týmu není rozhodně pyšný. "Panovala obrovská euforie a při čekání na odlet jsme se nechali unést skandováním, aniž bychom si uvědomili, že nejsme v kabině. A na veřejnost takové věci samozřejmě nepatří," řekl Rosický.

Hráči podle něj byli více než dva roky pod velkým tlakem, čelili neustálé kritice a negativním komentářům. "Na hráče i vedení to byla doslova psychická štvanice. To, že se postup podařil, je velké zadostiučinění, a tak ten večer zvítězily neovladatelné emoce a euforie nad rozumem, za což se chci omluvit," konstatoval lídr národního týmu. Podle něj na chování neměl vliv alkohol. "Bylo krátce po utkání, z kabiny jsme zamířili přímo na letiště, na opilost ani nebyl čas," argumentoval.

Potvrdil také dřívější Šmicrova slova, že hráči si ze svého uhradí nové obleky, v kterých se budou účastnit nejbližších reprezentačních akcí.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy