Ronaldo ukázal Zlatý míč, pak poslal Real do čela ligy

25. 1. 2014 18:16
Cristiano Ronaldo se Zlatým míčem před zápasem s Granadou
Cristiano Ronaldo se Zlatým míčem před zápasem s Granadou | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zdolali v 21. kole španělské ligy Granadu 2:0. Nejméně do neděle, kdy sehrají svá utkání dosavadní lídři Barcelona a Atlético Madrid, se Real posunul do čela tabulky.

Real čekal na vedoucí branku do 56. minuty, kdy se levačkou z hranice pokutového území trefil Cristiano Ronaldo, který před utkáním předvedl na stadionu Santiaga Bernabéua Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa za rok 2013.

Portugalský kanonýr, jenž v této sezoně španělské ligy nastřílel už 22 gólů, se podílel i na druhé brance. V 74. minutě vysunul Marcela, který poslal míč před odkrytou branku skórujícímu Karimu Benzemovi.

Real může obrat Barcelonu o vedení v soutěži, které drží od začátku ročníku. Její série 57 ligových kol v čele tabulky byla v ohrožení už minulý týden, kdy ale remízu Katalánců s Levante nevyužilo Atlético a také jen remizovalo se Sevillou. Barcelonu v neděli čeká utkání s Málagou, Atlético hraje derby s Vallecanem.