Ronaldo dal doma druhý gól. Tribuny tleskaly vestoje

12. 3. 2009 8:30
Ronaldo rozhodl o vítězství Corinthians
Ronaldo slaví svou branku v dresu Corinthians
Ronaldo slaví svou branku v dresu Corinthians | Foto: Reuters

Sao Paulo - Třetí start, druhý gól. Brazilský útočník Ronaldo zažívá snový návrat do vlasti, kde pokračuje jeho kariéra v dresu Corinthians. Ve středu se navíc od třiceti tisíc fanoušků dočkal ovací vestoje.

Někdejší nejlepší fotbalista světa se dostal na trávník poprvé před týdnem.

Po více než roce od jeho zranění kolene naskočil do pohárového utkání proti klubu z Itumbiary. To se ještě neprosadil, o víkendu však už ano. V prestižním duelu proti městskému rivalovi z Palmeiras zachránil svou přesnou ranou bod za remízu 1:1.

A ve středu se trefil podruhé.

V rámci brazilské regionální soutěže Paulista zařídil svému týmu dokonce vítězství - Corinthians na domácí půdě porazili Sao Caetano 2:1 a nyní jim patří druhá příčka v tabulce.

Dvaatřicetiletý Ronaldo nastoupil premiérově v základní sestavě a jeho snadný gól z padesáté minuty rozradostnil fanoušky.

V 76. minutě byl kanonýr stažen trenérem Menezesem ze hřiště. A stadion zabouřil. Většina diváků se postavila a svého oblíbence vytleskala na střídačku.