Radost u "Rudých ďáblů". Mají první trofej po šesti letech, získali Ligový pohár

26. 2. 2023 20:14
Fotbalisté Manchesteru United slaví po šesti letech první trofej. Ve finále anglického Ligového poháru porazili ve Wembley Newcastle 2:0 a celkově soutěž ovládli pošesté.
Fotbalisté Manchesteru United s trofejí pro vítěze Ligového poháru
Fotbalisté Manchesteru United s trofejí pro vítěze Ligového poháru | Foto: Reuters

Naposledy se "Rudí ďáblové" radovali z triumfu v Evropské lize v květnu 2017.

Newcastle musel kvůli trestu za karty nasadit do utkání místo jedničky Nicka Popa třetího brankáře Lorise Kariuse.

Druhý gólman v pořadí Martin Dúbravka už totiž do tohoto ročníku Ligového poháru zasáhl v barvách právě Manchesteru United, kde na podzim hostoval.

Německý reprezentant Karius do soutěžního utkání nastoupil poprvé po 728 dnech. Naposledy chytal 28. února 2021 ligový zápas v dresu Unionu Berlín.

Poprvé ho hráči United překonali v 33. minutě. Ze standardní situace se po Shawově centru prosadil hlavou Casemiro.

Šest minut před poločasem zdvojnásobil vedení "Rudých Ďáblů" Rashford za výrazného přispění teče obránce Botmana, kterému nakonec byla branka připsána jako vlastní.

Svěřenci Erika ten Haga tak zmařili naděje Newcastlu na zisk první domácí trofeje po téměř 70 letech. Naposledy byly "Straky" podobně blízko roce 1999, kdy stejným výsledkem podlehly stejnému soupeři ve finále Anglického poháru.