Pudil byl poprvé pozván do reprezentace

ČTK
4. 2. 2007 19:59
Praha - Liberecký fotbalista Daniel Pudil byl poprvé nominován do reprezentačního výběru, který ve středu čeká přípravné utkání v Belgii.

Pudil sice původně měl v pondělí odjet s reprezentační jednadvacítkou na turnaj do Portugalska, ale dnes byl povolán k seniorskému výběru.

Jednadvacetiletý Pudil by v reprezentačním A týmu mohl nahradit zraněného obránce Ajaxu Amsterodam Zdeňka Grygeru, který se omluvil kvůli problémům se svalem. Univerzál Pudil sice nastupuje nejčastěji jako záložník, ale může zaskočit také jako krajní obránce. 

  • VŠE PRO SÁZKAŘE:
    Rádi sázíte? Navštivte stránky BettingCentrum.cz 

V jednadvacítce, která v úterý na turnaji v Portugalsku hraje se Slovinskem a o dva dny později buď s domácím výběrem, nebo Estonskem, zaujme Pudilovo místo sparťanský obránce Štěpán Kučera. 

Pudil je odchovancem pražské Sparty, ale v letenském klubu se nikdy šance v ligovém týmu nedočkal. Proto pak odešel do Blšan, kde před třemi lety v nejvyšší soutěži debutoval. V létě roku 2004 pak po polovině sezony ve chmelařské vísce odešel do Liberce, kde se brzy vypracoval v jednoho z klíčových hráčů mužstva, a v loňské sezoně se také radoval ze zisku ligového titulu. 

Pudil má v první lize 66 startů a na kontě šest vstřelených branek, ve výběru do 21 let, s nímž postoupil na červnové mistrovství Evropy do Nizozemska, nasbíral 14 zápasů a vstřelil jeden gól.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy