Pudil byl poprvé pozván do reprezentace

ČTK
4. 2. 2007 19:59
Praha - Liberecký fotbalista Daniel Pudil byl poprvé nominován do reprezentačního výběru, který ve středu čeká přípravné utkání v Belgii.

Pudil sice původně měl v pondělí odjet s reprezentační jednadvacítkou na turnaj do Portugalska, ale dnes byl povolán k seniorskému výběru.

Jednadvacetiletý Pudil by v reprezentačním A týmu mohl nahradit zraněného obránce Ajaxu Amsterodam Zdeňka Grygeru, který se omluvil kvůli problémům se svalem. Univerzál Pudil sice nastupuje nejčastěji jako záložník, ale může zaskočit také jako krajní obránce. 

  • VŠE PRO SÁZKAŘE:
    Rádi sázíte? Navštivte stránky BettingCentrum.cz 

V jednadvacítce, která v úterý na turnaji v Portugalsku hraje se Slovinskem a o dva dny později buď s domácím výběrem, nebo Estonskem, zaujme Pudilovo místo sparťanský obránce Štěpán Kučera. 

Pudil je odchovancem pražské Sparty, ale v letenském klubu se nikdy šance v ligovém týmu nedočkal. Proto pak odešel do Blšan, kde před třemi lety v nejvyšší soutěži debutoval. V létě roku 2004 pak po polovině sezony ve chmelařské vísce odešel do Liberce, kde se brzy vypracoval v jednoho z klíčových hráčů mužstva, a v loňské sezoně se také radoval ze zisku ligového titulu. 

Pudil má v první lize 66 startů a na kontě šest vstřelených branek, ve výběru do 21 let, s nímž postoupil na červnové mistrovství Evropy do Nizozemska, nasbíral 14 zápasů a vstřelil jeden gól.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy