První anglický šlágr neměl vítěze, Chelsea remizovala s Liverpoolem 1:1

13. 8. 2023 20:55
Ligový debut Mauricia Pochettina na lavičce fotbalistů Chelsea skončil domácí remízou s Liverpoolem 1:1. Na gól hostujícího Luise Díaze odpověděl v prvním šlágru nové sezony anglické Premier League debutant v londýnském celku Axel Disasi.
Salah z Liverpoolu (vpravo) v souboji s Gallagherem z Chelsea
Salah z Liverpoolu (vpravo) v souboji s Gallagherem z Chelsea | Foto: Reuters

Ani sedmý zápas za sebou mezi Chelsea a Liverpoolem neměl po 90 minutách vítěze.

V domácím týmu debutovalo sedm hráčů, na druhé straně se poprvé v soutěžním zápase představili Argentinec Mac Allister a Maďar Szoboszlai.

Úvodní branku zápasu vymyslel Salah, který přesnou přihrávkou vyřadil ze hry celou domácí obranu, a Díaz ve skluzu překonal Sáncheze.

Egyptský útočník o deset minut později rozvlnil síť sám, jeho úniku ale předcházel ofsajd.

Chelsea se vrátila do zápasu na konci prvního poločasu, po centru skvěle hrajícího Chilwella se prosadil Disasi, který domácí celek posílil z Monaka.

V závěru úvodního dějství přišli o druhý gól po zásahu VAR i "Blues".

Pochettinovi svěřenci měli po změně stran převahu, druhý poločas ale příliš šancí nenabídl. V nastaveném čase mohl rozhodnout domácí Mudryk i na druhé straně Núňez, stav se ale nezměnil.

Tottenham po odchodu kapitána Harryho Kanea do Bayernu Mnichov vstoupil do soutěže remízou 2:2 na hřišti Brentfordu. Na obou gólech "Kohoutů" se v londýnském derby podílel asistencemi Maddison, nová posila z Leicesteru, jenž oblékl dres s Kaneovým číslem 10.

Tottenham se po deseti minutách ujal vedení, poté co si na Maddisonův centr z přímého kopu naskočil hlavou stoper Romero.

Domácím se ale podařilo do 36. minuty skóre otočit - z penalty po faulu nového kapitána hostů Son Hung-mina vyrovnal Mbeumo a následně se prosadil Wissa z rychlého protiútoku.

Tým nového trenéra Angeho Postecogloua vyrovnal ještě v prvním poločase. Po Maddisonově přihrávce Emerson Royal v nastavení vystřelil zpoza vápna přesně k tyči a stanovil konečné skóre.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Brentford - Tottenham 2:2 (26. Mbeumo z pen., 36. Wissa - 11. Romero, 45.+4 Emerson Royal), Chelsea - Liverpool 1:1 (37. Disasi - 18. Díaz).

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:

Brest - Lens 3:2 (45.+2 a 87. obě z pen. Del Castillo, 56. Lala - 11. Sotoca, 22. Machado), Clermont - Monako 2:4 (7. Wieteska, 53. Muhammed Cham - 43. a 70. Ben Yedder, 26. Vanderson, 90.+3 Akliouche), Montpellier - Le Havre 2:2 (58. a 60. Adams - 6. Lloris, 90.+1 Grandsir), Nantes - Toulouse 1:2 (13. z pen. Mostafa Mohamed - 62. Abuchlál, 90.+1 Nicolaisen), Rennes - Mety 5:1 (87. a 90.+4 Salah, 20. Kalimuendo, 52. Gouiri, 67. Doku - 21. Mazíz), Štrasburk - Lyon 2:1 (63. Bellegarde, 75. Mothiba - 88. Tagliafico).