Chelsea zdolala v derby Crystal Palace 2:1, Manchester City vyhrál na hřišti Evertonu

Aktualizováno 27. 12. 2023 23:15
Fotbalisté Manchesteru City po obratu ve druhém poločase vyhráli v 19. kole anglické ligy na hřišti Evertonu 3:1. Chelsea porazila doma Crystal Palace 2:1, v závěru rozhodl londýnské derby střídající Noni Madueke z penalty. Wolverhampton i díky dvěma gólům korejského útočníka Hwanga Hi-čchana zvítězil na hřišti Brentfordu 4:1.
Noni Madueke z Chelsea proměňuje vítěznou penaltu
Noni Madueke z Chelsea proměňuje vítěznou penaltu | Foto: Reuters

"Citizens" nastoupili k utkání s Evertonem pět dní po triumfu na klubovém mistrovství světa v Saúdské Arábii, čímž jako první anglický klub v historii vybojovali pět trofejí v jednom kalendářním roce. Svěřenci kouče Guardioly se opět museli obejít bez zraněného norského kanonýra Haalanda.

Liverpoolské mužstvo otevřelo skóre v 29. minutě zásluhou Harrisona. Hosté v rozmezí 53. až 64. minuty otočili výsledek, nejprve se prosadil Foden a po něm z penalty loňský mistr světa s Argentinou Álvarez. Tři body pro obhájce titulu pojistil Silva.

Manchester vyhrál v Premier League teprve druhý z posledních sedmi duelů a posunul se na čtvrtou příčku. Na vedoucí Liverpool ztrácí pět bodů, odehrál ale o utkání méně.

Everton, jemuž bylo odečteno 10 bodů za porušení finančních pravidel, po sérii čtyř výher prohrál druhé kolo po sobě a pouze bod ho dělí od prvního sestupového místa, které náleží Lutonu. Nováček soutěže má navíc zápas k dobru.

Argentinský trenér Chelsea Pochettino podle analytické společnosti Opta postavil nejmladší zahajovací jedenáctku "Blues" v historii Premier League (průměr 23 let, 21 dní). Celkově šlo o osmou nejmladší sestavu v dějinách soutěže.

Domácí poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry Ukrajinec Mudryk, v nastavení úvodního dějství vyrovnal Olise. V závěru normální hrací doby sudí Salisbury po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů po Ezeho faulu na Maduekeho nařídil pokutový kop pro Chelsea.

Zodpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který premiérovou brankou v ligové sezoně zařídil svému týmu plný bodový zisk.

Chelsea zvítězila ve druhém z posledních tří ligových zápasů a posunula se na 10. místo. Crystal Palace nevyhrál osm kol po sobě a patří mu 15. pozice.

V utkání Brentford - Wolverhamptonu padly úvodní tři branky v rozmezí 13. až 16. minuty. Hosté si po trefách Leminy a Hwanga Hi-čchana vypracovali dvougólový náskok, za londýnský celek snížil Wissa.

Po necelé půlhodině hry opět zaúřadoval korejský útočník a konečný výsledek stanovil v 79. minutě střídající Bellegarde, jenž v nastavení první půle nahradil právě zraněného Hwanga Hi-čchana. "Vlci" vyhráli druhé kolo po sobě a jsou jedenáctí, Brentford prohrál počtvrté v řadě a je čtrnáctý.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Brentford - Wolverhampton 1:4 (16. Wissa - 14. a 28. Hwang Hi-čchan, 13. Lemina, 80. Bellegarde), Chelsea - Crystal Palace 2:1 (13. Mudryk, 89. Madueke z pen. - 45.+1 Olise), Everton - Manchester City 1:3 (29. Harrison - 53. Foden, 64. Álvarez z pen., 86. Silva).

1. Liverpool 19 12 6 1 39:16 42
2. Arsenal 18 12 4 2 36:16 40
3. Aston Villa 19 12 3 4 40:25 39
4. Manchester City 18 11 4 3 43:21 37
5. Tottenham 18 11 3 4 37:24 36
6. Manchester United 19 10 1 8 21:25 31
7. West Ham 18 9 3 6 31:30 30
8. Newcastle 19 9 2 8 37:25 29