Premier League: Dva hattricky a vyloučení ve Wiganu

15. 12. 2007 20:27
Wigan v sobotu rozstřílel Blackburn 5:3
Tottenham porazil Portsmouth 1:0
Tottenham porazil Portsmouth 1:0 | Foto: Reuters

Londýn - Sobotní 17. kolo nejvyšší anglické fotbalové soutěže přineslo celkem osm utkání, z nichž zřejmě nejzajímavějšího se dočkali diváci ve Wiganu, který rozstřílel Blackburn vysoko 5:3.

Zápas přinesl nejen osm branek, ale také dva hattricky, jednu neproměněnou penaltu a jedno vyloučení. Ani hodinu hry nevydržel na trávníku hostující bek Emerton, za druhou žlutou kartu putoval předčasně do šaten.

Wigan začal výborně, už v 36. minutě zvyšoval Scharner na 3:0. Blackburn však nezlomil zahozený pokutový kop, zabojoval a jeho fanoušci mohli děkovat především kanonýru Santa Cruzovi, jemuž se povedlo hattrickem vyrovnat.

Ovšem reprezentant Marcus Bent nechtěl zůstat pozadu. Vstřelil rozhodující gól a deset minut před koncem uzavřel skóre na 5:3.

V souboji mezi nováčkem ze Sunderlandu a Aston Villou se také brzy měnil stav. Zaváhání hostující obrany po rohovém kopu využil v 10. minutě Higginbotham, jenž si nikým neohrožován naskočil na rohový kop a poslal Sunderland do vedení.

Aston Villa se dlouho marně snažila o vyrovnání. Proti pozorné defenzivě se jí nedařily útočné akce a nevytvořila se příliš šancí. Jenže přišla 72. minuta, kdy byl faulován Maloney a sám postižený poslal přímý kop až do sítě.

Závěrečné chvíle se nesly v duchu ofenzivního náporu domácího týmu. Jeho fotbalisté se snažili strhnout vítězství na svou stranu a měli na to několik příležitostí. V poslední minutě navíc vstřelili branku, kterou však sudí neuznal pro faul Collinse na gólmana Carsona, a utkání tak skončilo remízou.

Na čtvrté místo tabulky se posunul Manchester City, který na vlastním hřišti porazil Bolton 4:2. Hosté sice během první půle vedli 2:1, ale to bylo vše, na co se zmohli. City srovnalo po vlastní brance Slováka Michalíka, v závěru se pak trefil Vassell a Etuhu.

Fotbalisté Tottenhamu mohou slavit teprve první výhru na hřišti soupeře, jež je zároveň čtvrtým tříbodovým ziskem v právě probíhající sezoně. Svěřenci pod novým koučem Juande Ramosem zvítězili nejtěsnějším rozdílem v Portsmouthu díky ráně Berbatova z 81. minuty.

Newcastle se posunul na desátou pozici Premier League po tom, co porazil Fulham 1:0 díky gólu Bartona v poslední minutě. David Rozehnal odehrál za vítěze celé utkání.

Ostře sledované zápasy Liverpool - Manchester United a Arsenal - Chelsea se hrají v neděli.

Birmingham - Reading 1:1
Branky: 4. Forssell - 51. Hunt z pen.
Derby - Middlesbrough 0:1
Branky: 38. Tuncay
Manchester City - Bolton 4:2
Branky: 7. Bianchi, 48. vlastní Michalík, 77. Vassell, 90. Etuhu - 31. Diouf, 40. Nolan
Wigan - Blackburn 5:3
Branky: 12., 66. a 81. M. Bent, 10. Landzaat, 37. Scharner - 45., 50. a 61. Santa Cruz
Fulham - Newcastle 0:1
Branky: 90. Barton z pen.