Poláci a Izraelci minutu nehráli, uctili památku obětí Hamásu. UEFA to neumožnila

18. 11. 2023 11:00
Fotbalisté Polska a Izraele nehráli úvodní minutu pátečního zápasu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, aby uctili oběti útoku radikálního hnutí Hamás ze 7. října.
Poláci v utkání jednadvacítek Polsko - Izrael
Poláci v utkání jednadvacítek Polsko - Izrael | Foto: ČTK

UEFA podle médií neumožnila tradiční minutu ticha před začátkem utkání, takže se zástupci týmů v Lodži dohodli netypicky na minutě ticha po výkopu.

Evropská unie UEFA umožnila minutu ticha v říjnových kvalifikačních zápasech, tentokrát už povolení nedala. Polská jednadvacítka zápas vyhrála 2:1 a vede se čtyřmi výhrami skupinu, Izrael je s dvěma porážkami poslední.

Radikální palestinské hnutí Hamás zaútočilo na Izrael 7. října z Pásma Gazy a jeho výpad si podle izraelských údajů vyžádal 1200 obětí. Izraelci v reakci zahájili masivní útok na Gazu a na tomto území od té doby přišlo podle palestinských úřadů o život přes 12.000 lidí.