Další sázkařská kauza? Po podezřelém duelu Hodonín - Ostrava B skončil sudí i delegát

ČTK ČTK
14. 9. 2023 19:46
V souvislosti se středečním podezřelým zápasem třetí fotbalové ligy MSFL mezi Hodonínem a Ostravou B byli z listiny vyřazeni rozhodčí Vlastimil Ogrodník a delegát Milan Knecht.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

O verdiktu Komise rozhodčích Řídící komise pro Moravu informovala na svém webu Fotbalová asociace ČR (FAČR), která připravuje trestní oznámení. Případem se bude zabývat i výkonný výbor FAČR na nejbližším zasedání.

Sudí Ogrodník v Hodoníně za bezbrankového stavu v závěru nastaveného času první půle nařídil pro rezervu Baníku penaltu za potenciálně nafilmovaný pád v šestnáctce. Pokutový kop v osmé minutě nastavení proměnil Jakub Drozd. Hosté po změně stran přidali další dva góly a zvítězili 3:0.

"Ačkoliv asociace ještě nemá k dispozici podrobnou zprávu společnosti Sportradar, monitoruje zápas Hodonín - Baník Ostrava B v rámci svého Integrity programu v souvislosti s informacemi o podezřelých sázkách," uvedla FAČR.

Na konci srpna se řešila podobná kauza v třetiligové ČFL. Rozhodčí Michal Paták v utkání mezi Admirou Praha a B-týmem Českých Budějovic během nezvykle dlouhého nastavení úvodní půle nařídil pokutový kop pro Admiru poté, co českobudějovický Jakub Pařízek čistě obral o míč domácího záložníka Filipa Kouteckého.

Z penalty v 10. minutě nastavení Miroslav Horák zvýšil na 2:0. Avizovány přitom byly jen tři nastavené minuty a sudí navíc do zápisu nesprávně uvedl, že gól padl v páté minutě nastavení. Admira nakonec zvítězila 2:1.

Komise rozhodčích Řídící komise pro Čechy vyřadila Patáka z listiny. Počínání bývalého prvoligového sudího označila za sólovou akci. Zároveň na něj podala podnět k disciplinární komisi ŘKČ. Paták ihned zareagoval žádostí o zrušení členství ve FAČR a na fotbalové půdě tudíž nyní nemůže být potrestán.

Domácí klub nabídl Jihočechům, aby se zápas odehrál znovu, Dynamo souhlasilo. Řídící orgán soutěže ale uvedl, že o případném opakování duelu rozhodne později až po zjištění a prověření všech dalších okolností.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy