Plzeň gólem Koláře porazila Teplice. Je krok od titulu

14. 5. 2011 21:01
Ústí nad Labem už jistě sestupuje
Fotbalisté Plzně jsou krůček od titulu.
Fotbalisté Plzně jsou krůček od titulu. | Foto: ČTK

Teplice - Poslední krok k historickému mistrovskému titulu chybí fotbalistům Viktorie Plzeň.

Ve 28. kole Gambrinus ligy zvítězili brankou Daniela Koláře na teplických Stínadlech 1:0 a dvě kola před koncem si hýčkají čtyřbodový náskok na pražskou Spartu.

V posledních dvou zápasech, doma s Ostravou a v Olomouci, stačí Plzni uhrát dva body.

Je Slavia opravdu zachráněná? Platil věří, fandové méně
Sparta zdolala ´klokany´ a živí naději na titul
Lafata zajistil Jablonci bod s Baníkem a třetí místo

Utkání v Teplicích začali západočeši velmi aktivně, jak je jejich dobrým zvykem. I bez distancovaného kapitána Horvátha a hrotového útočníka Bakoše dokázali velmi dobře kombinovat a dostávat domácí pod tlak.

Daniel Kolář třináctým gólem v sezoně rozhodl zápas v Teplicích.
Daniel Kolář třináctým gólem v sezoně rozhodl zápas v Teplicích. | Foto: FC Viktoria Plzeň

A už v desáté minutě se dočkali branky. Petržela se nerozpakoval, kousek za vápnem natáhl k přízemní střele, kterou brankář Grigar pouze vyrazil do strany k nabíhajícímu Kolářovi. Plzeňský záložník měl snadnou pozici, míč poslal levačkou do sítě.

Grigar chyboval i v dalším průběhu, kdy byl velmi nejistý. Ve 30. minutě ale svůj tým podržel při velešanci Rezka.

I po poločase měl lídr ligy územní převahu, dobrou šanci po přihrávce Rajtorala ale spálil Rezek. Tentýž hráč pak z velké dálky bombou pořádně protáhl teplického brankáře.

Po hodině hry začali hosté spíše bránit hubený výsledek a několikrát se jim to mohlo vymstít. Těžký závar před svou brankou ale vyřešil Pavlík a střídající dlouhán Došek se v několika dobrých příležitostech neprosadil.

Po závěrečném hvizdu byla vidět obrovská radost plzeňských, kteří si dobře uvědomovali, jak blízko velkému úspěchu jsou.

Liberec vyhrál, přestože Štajner nedal penaltu

Fotbalisté Liberce potvrdili dobrou formu a doma U Nisy porazili Slovácko 1:0. V neúplné tabulce se po zisku třech bodů posunuli na čtvrté místo.

Pod Ještědem rozhodl ve 26. minutě krásnou střelou levačkou pod břevno záložník Bořek Dočkal. Ve druhém poločase mohl definitivně zápas rozhodnout Jiří Štajner, který ale neproměnil pokutový kop, když vůbec netrefil branku.

Slovácko ještě nikdy v Liberci nevyhrálo a stále nemá jistou záchranu v lize.

Ostrava předvedla závěrečný kolaps

Naopak jistotu už mají v Ústí nad Labem. A sice jistotu sestupu do druhé ligy. Severočeši sice dokázali na Baníku uhrát remízu 3:3, když ještě pět minut před koncem prohrávali o dva góly, na setrvání v lize to ale nestačilo.

Ostravští dlouhou dobu jasně ovládali zápas. Nejprve v sedmé minutě úspěšně dorážel střelu Varadiho Šenkeřík. Pak sice srovnal pěknou hlavičkou Veverka, ještě do poločasu však strhl vedení zpět na stranu domácích Martin Lukeš.

O přestávce v domácí sestavě Krauta vystřídal Ferenčík a hned po pěti minutách ve svém druhém ligovém startu rozvlnil síť - 3:1.

Baník v závěru předvedl kolaps, který u něj v letošní sezoně není výjimkou. Pět minut před koncem snížil po závaru Dvořák a v 89. minutě prostřelil Bučka Jindráček.

Ostrava tak stále nemá jistou účast v Gambrinus lize pro příští sezonu.

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 10. Kolář. Rozhodčí: Jech - Ubias, Jiřík. ŽK: Kolář, Trapp - Rosa, Čajič, Matula, Ljevakovič. Diváci: 4750.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Matula, Rosa - Verbíř, Ljevakovič (80. Vondrášek), Čajič (57. Jungr), Mareš - Vachoušek (73. Došek) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Jiráček (90.+2 Fillo), Trapp - Petržela (82. Brezinský), Kolář (90. Hájovský), Ďuriš - Rezek. Trenér: Vrba.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 1:0
(1:0)
Branka: 26. Dočkal. Rozhodčí: R. Hrubeš - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Vácha - Reinberk, Ondřejka, Košút. Diváci: 4542.

Liberec: Bičík - Holeňák, Dejmek, Kelič, Fleišman - Dočkal (90. Zieris), Gecov, Vácha, Breznaník - Štajner (85. Papoušek), Hadaščok (63. Sivrič). Trenér: Rada.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Košút, Nešpor - V. Valenta (72. Nestorovski), Volešák, Daníček, Urbánek (58. Hlúpik) - J. Valenta - Ondřejka (76. Szmek). Trenér: Soukup.

FC Baník Ostrava - FK Ústí nad Labem 3:3
(2:1)
Branky: 7. Šenkeřík, 43. Lukeš, 50. Ferenčík - 32. Veverka, 85. Dvořák, 89. Jindráček. Rozhodčí: Nenadál - Chytil, Vysloužil. ŽK: Ferenčík, Buček - Holek. Diváci: 2890.

Ostrava: Buček - Šmejkal, Bolf, Neves, Zejdler - Marek, Greguš - Varadi, Lukeš, Šenkeřík (86. Gligorov) - Kraut (46. Ferenčík). Trenér: Marko.

Ústí nad Labem: Kovář - Dreksa, Džuban, Valenta, Dvořák - Stožický (78. Doležal), Vrtělka, Martykán, Volek - Holek (68. Jindráček), Veverka (46. Krbeček). Trenér: Habanec.