Sparta zdolala ´klokany´ a živí naději na titul

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 5. 2011 22:13
Sparta - Bohemians 1905 2:0

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v předehrávce 28. kola Gambrinus ligy Bohemians 1905 2:0 a alespoň do soboty zmenšili náskok vedoucí Plzně na jediný bod.

O vítězství Letenských rozhodly dva brzké góly Sionka a Pekharta.

´Klokani´ navíc hráli více než poločas oslabeni o vyloučeného Ibragimova.

Lafata zajistil Jablonci bod s Baníkem a třetí místo
Titul je blízko, ale i strašně daleko, ví FC Viktoria

Sparťané si byli vědomi, že ve hře o titul je udrží jen výhra, a tak o osudu tří bodů rozhodli už v úvodních jedenácti minutách.

V prvním gólu měl prsty kamerunský útočník Kweuke, který se však tentokrát převtělil do role nahrávače.

Po jeho přihrávce na hranici pokutového území otevřel skóre křižnou střelou Sionko. O tři minuty později zužitkoval vybídnutí Podaného Pekhart a Sparta získala potřebný klid.

Chovancovi svěřenci drželi nohu na plynu ještě pár chvil a poté nechali dostat do hry také hosty. Zápasu si však příliš neužil střídající Ibragimov, který na hřišti pobyl pouhé tři minuty a už stihl vyfasovat dvě žluté karty, čímž pro něj utkání skončilo.

Sparta si udržela aktivitu i ve druhém poločase, ale i přes velkou šanci Vacka, kterou skvěle zlikvidoval Sňozík, už další branky nepřidala. I tak však může dál živit naději na zisk titulu.

28. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Bohemians 1905 2:0 (2:0)
8. Sionko, 11. Pekhart. Rozhodčí: Královec - Košec, Kovařík. ŽK: Kušnír - Ibragimov. ČK: 41. Ibragimov. Diváci: 10.023.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (66. Kerič), Matějovský, Vacek, Podaný (76. Krejčí) - Kweuke, Pekhart (81. Kladrubský). Trenér: Chovanec.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Bartek - Moravec, Držík, Sedláček (38. Ibragimov), Štohanzl - Škoda (46. Kraus), Hartig (79. Barros). Trenér: Hoftych.