Je Slavia opravdu zachráněná? Platil věří, fandové méně

Aleš Vávra Aleš Vávra
14. 5. 2011 10:01
Natland odkoupil od France všechny akcie klubu
Fanoušci Slavie jsou zatím obezřetní. Optimismus není na místě.
Fanoušci Slavie jsou zatím obezřetní. Optimismus není na místě. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Generální ředitel existenční krizí zmítané Slavie Miroslav Platil uklidňuje fanoušky. Poté, co společnost Natland v týdnu odkoupila od člena představenstva Antonína France všechny akcie klubu, je prý tradiční fotbalový klub z nejhoršího venku.

"Kritická vize je zažehnána. Dopadne to tak, že Slavia licenci nakonec získá. Věřím tomu," řekl Platil.

Někteří fanoušci sešívaných ale Platilův optimismus tak úplně nesdílejí. Planých slibů už podle nich bylo v nedávné minulosti dost.

Čtěte také:
Trest pro Slavii: 750 tisíc a tři zápasy bez diváků
Natland hledá řešení pro Slavii. Jedná i s firmou ENIC
Šokovaný Platil: Hanba! Fanouškům šlo jen o masakr

"Rád bych věřil tomu, že už to teď bude v pořádku, ale situace se už tolikrát změnila k horšímu, že ničemu neuvěřím dokud licenci opravdu nedostaneme. Francovi ani Platilovi už nevěřím ani nos mezi očima. A Natland? Vůbec nevím, co si o nich myslet, chybí mi z jejich strany nějaká jasnější vize," řekl Aktuálně.cz dlouholetý příznivec pražského klubu Lukáš Pergl.

Podobné názory se objevují také v diskusi na webových stránkách Slavie. Fanoušci v záchranu neuvěří, dokud skutečně nenastane.

Platil už ale údajně vyzval hráče, aby mu předložili k proplacení všechny faktury. Celkem to dělá patnáct milionů korun. Natland prý jedná i s ENICem o splátkovém kalendáři stomilionového dluhu.

Získání licence je podle Platila otázkou příštího týdne. "Do 18. května předložíme veškerá odvolání a způsob řešení. Tím jsem si jistý. Pokud bude potřeba ještě něco doložit po tomhle termínu, učiníme tak," uvedl generální ředitel.

Natland podle něj koupil akcie pro sebe, ale nevylučuje, že k němu případně přistoupí ještě nějaký další subjekt. Platil tvrdí, že se Natland nicméně zavázal, že bude i po splacení dluhů do Slavie dál investovat.

"Problém Slavie nikdy nebyl ani tak v tom, jestli z ní někdo něco odnesl. Problém je v tom, že už tam přestali přinášet. Je nutné obnovit zdroje a mít jich dostatek. Vlastním fotbalem se totiž dnes vydělá opravdu velmi málo," uzavřel Platil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy