Ospalá Chelsea uhrála s předposledním Hullem jen remízu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
2. 2. 2010 22:41
"Blues" přesto dál vedou Premier League
Didier Drogba neni spokojený s červenou kartou během zápasu s Fulhamem.
Didier Drogba neni spokojený s červenou kartou během zápasu s Fulhamem. | Foto: Reuters

Hull - Fotbalová Chelsea v dohrávce čtyřiadvacátého kola Premier League překvapivě pouze remizovala na hřišti předposledního Hullu 1:1.

O branky, které padly již v prvním poločase, se postarali za domácí Mouyokolo a za hosty Didier Drogba.

Chelsea i přes zaváhání na hřišti "Tygrů" stále vede anglickou nejvyšší fotbalovou soutěž o dva body před Manchesterem United.

Svěřenci Carla Ancelottiho se po valnou většinu zápasu prezentovali spíše matným dojmem a do tlaku se v podstatě dostali až v závěrečných dvaceti minutách, kdy už ale skóre zvrátit nedokázali.

Londýňané přitom v zápase dokonce prohrávali: ve 30. minutě totiž roh rozehraný na malé vápno našel hlavičku nabíhajícího Mouyokola, a ten neměl problém trefit se do svatyně Petra Čecha, jenž na centr nevyběhl a zůstal na brankové čáře.

Chelsea vyrovnala o jedenáct minut později, kdy po faulu domácí obrany parádně proměnil nařízený přímý volný kop navrátilec z afrického šampionátu Didier Drogba.

Poté ale byli vidět především domácí, kteří nejprve na konci první půle, a poté na začátku druhé dvakrát nebezpečně hlavičkovali na branku "Blues".

Chelsea spustila motor na vyšší rychlostní stupeň až po více než hodině hry, ale až na velkou šanci Drogby v 77. minutě a pěknou ránu Sturridge v minutě devadesáté z vyššího tempa nic nevytěžila.

Hull - Chelsea 1:1 (1:1)