OBRAZEM v Drnovicích: Perla českého fotbalu se mění v ruiny

Je to už devět let, co zkrachoval fotbal v Drnovicích. Kromě obřích dluhů po něm zůstal i krásný stadion, jenže na jeho provoz nejsou peníze, a tak je v dezolátním stavu. Podívejte se.
Tohle jsou Drnovice - zapomenutá perla českého fotbalu, kde se kdysi moderní stadion mění v nepěknou ruinu. Podívejte se, jak to v obci s 2 500 obyvateli bez ligové kopané po letech vypadá.
Je to už devět let, co Drnovice po krachu opustily první ligu a následně i všechny profesionální soutěže. Od té doby se nic nezměnilo. Stadion stále zdobí stále loga sponzorů i nápis "Gambrinus liga".
Stadion však útulně vypadá jen z dálky.
Časem na velkou stavbu přímo uprostřed vesnice vedle obecního úřadu začala usedat špína a tribuny se proměnily v ruiny.
Foto: Vojtěch Marek
Adam Sušovský Vojtěch Marek Adam Sušovský, Vojtěch Marek
11. 8. 2014 5:00
Krásný stadion, kde dával za reprezentaci gól i Pavel Nedvěd, se rozpadá před očima, zatímco kdysi slavný klub hraje jen okresní přebor. To jsou Drnovice - nejslavnější česká fotbalová vesnice.

Drnovice - Ze zdí padá omítka, prostory uvnitř jsou dávno vyrabované a na zemi se válí binec. Drnovice kdysi patřily k předním klubům první ligy, dnes jsou jen zapomenutou perlou českého fotbalu.

Za slavnou dobou, kdy do malé vísky u Vyškova přijel v poháru UEFA Mnichov 1860 a v modrém dresu Drnovic váleli třeba Martin Vaniak, Radek Drulák, či Zdeněk Grygera, zůstaly jen dluhy a velký stadion, na jehož provoz nikdo nemá peníze.

Hraje se na něm jen okresní přebor.

"Ale ne jen tak ledajaký. Hrajeme okresní přebor na ligovém stadionu," říká Aktuálně.cz současný šéf tamního fotbalu Daniel Brtníček.

Místo Sparty a Slavie sem o víkendu jezdí Pustiměř či Švábenice, zatímco aréna pro více než osm tisíc diváků, kde kdysi hrála fotbal i česká reprezentace, padá na hlavu.

Byli jsme se v Drnovicích podívat. Podívejte se prostřednictvím naší galerie, jak to v nejslavnější české fotbalové vesnici na jihu Moravy po letech bez profesionálního fotbalu vypadá.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy