Nizozemsku hrozí na ME "21" vyřazení

ČTK
26. 5. 2006 22:51
Aveiro - Fotbalisté Nizozemska nedokázali ani ve svém druhém zápase na mistrovství Evropy hráčů do 21 let zvítězit.
Fernando Morientes skóruje podél Maika Taylora během čtvrtfinále FA Cupu
Fernando Morientes skóruje podél Maika Taylora během čtvrtfinále FA Cupu | Foto: Reuters

Nyní jim hrozí, že nepostoupí ze základní skupiny. Po úvodní porážce 1:2 od Ukrajiny dnes v portugalském Aveiru uhráli s Dánskem jen remízu 1:1 a ve skupině B jsou poslední.

Vedení v tabulce se ujali Italové, kteří ve druhém semifinále porazili gólem z třetí minuty nastavení Ukrajinu 1:0. O vítěznou trefu se postaral Chiellini. Itálie, jež na úvod turnaje remizovala s Dánskem 3:3, tak má na dosah postup do semifinále. V čele skupiny má bodový náskok před svými dnešními soupeři.

Nizozemsko se dostalo v prvním poločase do vedení zásluhou kanonýra Ajaxu Amsterodam Klaase Jana Huntelaara, který svou 15. brankou za jednadvacítku vyrovnal nizozemský rekord Roye Makaaye a Arnolda Brugginka. Hned po přestávce ale srovnal skóre Thomas Kahlenberg, jenž má zkušenosti i z reprezentačního áčka.