Nevídané. Autíčka na dálkové ovládání narušila bundesligový zápas

Rudolf Černík Rudolf Černík
17. 2. 2024 22:40
S netradiční formou protestu přišli fanoušci při utkání německé fotbalové ligy mezi 1. FC Köln a Werderem Brémy. Na plochu naházeli autíčka a za pomoci dálkových ovladačů s nimi jezdili po hřišti. Zápas byl i kvůli tomu na dlouho přerušen a nastavovalo se málo vídaných dvacet minut.
Autíčka přerušila bundesligový zápas | Video: Asociated Press

Příznivci po celém Německu už několik týdnů vyjadřují nesouhlas s potenciálním vstupem zahraničních investorů do tamní nejvyšší soutěže.

Většinou se jejich protesty omezují na to, že na trávník naházejí tenisové míčky.

"Dají se dobře pronést a dá se s nimi dohodit daleko, v pohodě se tak překoná třeba atletická dráha, když odděluje tribuny od hřiště," citovala německá média jednoho z fanoušků, kteří takto před dvěma týdny narušili druholigový mač Herty Berlín s Hamburkem.

Tenisáky letěly na hřiště i v minulém kole nejvyšší soutěže při zápase Unionu Berlín s Wolfsburgem. Domácí pak zvítězili gólem ze 25. minuty nastavení prvního poločasu.

Příznivci v Kolíně nad Rýnem v pátek "vyšperkovali" svůj protest tím, že kromě obligátních žlutých míčků naházeli v 55. minutě za bezbrankového stavu na pažit i autíčka na dálková ovládání.

S nimi pak po ploše jezdili, než se podařilo hračky zneškodnit. Jeden z náhradníků Brém autíčko dokonce nakopl, to však i po tom vesele brázdilo hřiště dál…

Utkání se nakonec nastavovalo o dvacet minut, Werder na půdě soupeře zvítězil 1:0 díky trefě Njinmaha.

Český brankář Jiří Pavlenka, který plnívá u vítězů roli náhradníka, tentokrát v nominaci na zápas chyběl kvůli zranění prstu.