Neskutečný pech českého mladíka: musel na doping, pak dostal starou medaili

ČTK ČTK
15. 6. 2019 17:12
Český fotbalista David Heidenreich vyhrál s Bergamem italskou ligu hráčů do 19 let Primaveru.
David Heidenreich v dresu reprezentace do 19 let
David Heidenreich v dresu reprezentace do 19 let | Foto: ČTK

Osmnáctiletý stoper nechyběl v pátek při finálovém vítězství 1:0 nad Interem Milán v základní sestavě a triumf si užil přesto, že musel na dopingovou zkoušku a jako jediný dostal špatnou medaili. Životní sezonu by chtěl nejlepší český starší dorostenec loňského roku podtrhnout úspěchem s reprezentační devatenáctkou na červencovém mistrovství Evropy.

"Bylo to super, úžasné, ale oslavy mi trochu zkazilo, že jsem musel na antidopingovou kontrolu, kde jsem seděl dvě hodiny. A pak se objevila ještě jedna nepříjemnost, že se mezi medaile zamotala medaile z dubnového finále poháru. A tu jsem dostal zrovna já," řekl Heidenreich v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, která ho zastupuje.

"To bylo nepříjemné. Jako jediný jsem dostal špatnou medaili a pak mě hned vzali na antidopingovku, takže jsem si oslavy až tolik neužil. Medaili mi ale dodatečně vymění," dodal teplický odchovanec, který zamířil do Itálie v roce 2016.

Devatenáctka Atalanty podtrhla skvělou sezonu Bergama, jehož A-tým skončil v Serii A třetí a poprvé si zahraje Ligu mistrů. "Té noci, kdy to dokázali, ani nešlo spát. Bylo slyšet všechno, co se v ulicích děje. Pro celé město je to neskutečný zážitek. Teď jsme k tomu ještě po 21 letech přidali titul v Primaveře, takže tato sezona je pro celou Atalantu neuvěřitelná. Doufám, že takových bude v budoucnu více," přál si.

Primaveru vyhrálo Bergamo teprve potřetí v historii. "V realizačním týmu máme člověka, který už je tu hodně dlouho, ale s Primaverou nic nevyhrál. Tak jsme se za něj hecnuli a dokázali jsme to i pro něj. Na hřišti jsme to všichni oslavili i s fanoušky. Pak už jsem bohužel s klukama nebyl v autobuse, protože jsme se zdržel na té kontrole. To mě mrzí. Ale i tak to byl skvělý zážitek," podotkl Heidenreich.

V úvodu sezony si už zatrénoval i s A-týmem Atalanty. Pak ho sice v listopadu zbrzdilo zranění vkvalifikačním utkání národního týmu do 19 let, kterému dělá kapitána, ale brzy se dal do pořádku a v závěru sezony v Primaveře už pravidelně hrával v základní sestavě.

"Skvělá sezona. Ale doufám, že si ji ještě zkrášlím na Euru devatenáctek. Máme tam výbornou Francii a pak Irsko s Norskem, určitě máme šanci se dostat ze skupiny do semifinále. Tam bychom se mohli potkat s Itálií, kterou jsem hodně chtěl už do skupiny," uvedl Heidenreich.

V příští sezoně ho s devatenáctkou Atalanty čeká Youth League, juniorská Liga mistrů. Na to, že by se mohl do Ligy mistrů podívat i s "áčkem", zatím nemyslí. "To teď neřeším. Jdu postupnými kroky. Uvidíme, jak to bude teď v létě směrem k příští sezoně. Navíc tam máme Euro, takže se budu plně soustředit na něj. I mládežnická Liga mistrů je super a takový malý splněný sen," řekl.

"Teď v létě se rozhodne, jak to bude dál. Já věřím, že ještě alespoň jednu sezonu tu zůstanu a zahraji si tu Youth League, to by bylo super," dodal Heidenreich.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy