Pojď, synu! Projděte si hlášky, kterými komentátor Jaromír Bosák baví fotbalové fanoušky

Jaromír Bosák se věnuje žurnalistice od začátku devadesátých let. Od roku 2000 baví diváky svými hláškami v České televizi. Projděte si ty nejlepší z nich.
Do povědomí sportovních příznivců se vepsal specifickým humorem a originálními komentáři fotbalových zápasů. Takto například popsal akci slovenské reprezentace. "Slovenský buldozer drtí soupeře víc jak hospodářská krize. Štrba na Hološka, Hološko napřáhl nohu snad až na vlastní rameno a střílí… goool!"
"No v kolik hodin asi usne dneska pan Arsene Wenger, to nevíme, ale jistě můžeme říct, že se mu ráno nebude chtít pro noviny." Některé Bosákovy postřehy mají nadčasový charakter.
Bosák si často zjišťuje zajímavé informace i z obyčejného života fotbalových hvězd. "Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista..."
Bosák si utahoval i ze současného trenéra Sparty. "Zápas MS ve fotbale mezi Slovenskem a Novým Zélandem začíná. Na trávník zelený jako tvář trenéra Rady po kvalifikaci vyběhla obě družstva," uvedl zápas na MS 2010, kam se Radovi nepodařilo s reprezentací kvalifikovat.
Foto: archiv
Sport Sport
10. 4. 2017 15:16
Projděte si galerii hlášek populárního komentátora Jaromíra Bosáka, kterými baví fotbalové diváky.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy