Nedvěd radí lvíčatům: Bojujte jako ještě nikdy. To je cesta!

Luděk Mádl Luděk Mádl
16. 6. 2015 17:36
Pavel Nedvěd ví, že český tým nepatří mezi favority mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Zápas s Dány považuje za klíčový
Pavel Nedvěd je ambasadorem mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let
Pavel Nedvěd je ambasadorem mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let | Foto: Eduard Erben

Praha - Když má říct, kdo by mohl na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let překvapit, vyhrkne Pavel Nedvěd, ambasador turnaje: "Dánsko, to může být velké překvapení."

Problém je v tom, že právě s Dány čeští reprezentanti ve středu večer odstartují do turnaje (18 hodin v Edenu).

"Ten zápas bude podle mě pro Čechy naprosto klíčový, hodně napoví o dalším vývoji ve skupině," míní držitel Zlatého míče z roku 2003.

"Mezi favority turnaje asi nepatříme, i když domácí prostředí bude výhoda. Jestli něco klukům závidím, tak že si můžou takový turnaj odehrát doma před vyprodanými tribunami. To se už možná žádné generaci nepoštěstí," říká člen vedení Juventusu.

Pro své mladé následovníky v českém dresu má jasnou radu: "Udělat velkou partu. A bojovat, jak ještě nikdy nebojovali. A hrát, jak ještě nikdy nehráli. To je jediná cesta k úspěchu, která jim může zajistit nesmrtelnost, která jim umožní porazit tady všechny."

I skauti Juventusu v pohotovosti

Nedvěd už dnes české hráče krátce pozdravil, v průběhu turnaje se chystá navštívit i Moravu. Ve skupině B tam totiž hrají Italové. A Itálie je jeho druhá fotbalová vlast, působí tam už od roku 1996. "Italové tady mají silný tým, z Juventusu tam máme čtyři hráče, už jsem se krátce stačil pozdravit s vedením mužstva," říká Nedvěd.

Skauti Juventusu budou v průběhu celého turnaje v pohotovosti. "V týmech Anglie nebo Německa jsou talenti, které už všichni znají. Ale hráči s obrovským potenciálem jsou určitě ve všech týmech, takže sledujeme samozřejmě všechny," usmívá se člen představenstva Juventusu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy