Nedvěd: O titul hrají nejlepší. Sparta mě zklamala

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 5. 2012 13:58
Zápas o titul začíná v Liberci v 17.30
Foto: Eduard Erben

Praha - Český fotbal žije velkým finále Liberec versus Plzeň. "Jsou to nejlepší týmy v lize," míní Pavel Nedvěd, držitel Zlatého míče 1993.

Nedvěd je nyní v Praze, kde se chystá na nedělní start svého prvního maratonu v životě.

"Ale do Liberce na fotbal nepojedu, mrzí mě to, ale to bych byl ráno na startu maratonu opravdu úplně mrtvej, všechno se zvládnout nedá," usmívá se Nedvěd.

Toho zaskočilo, že už z boje o titul vypadla Sparta. "Mrzí mě, že už v posledním kole není ve hře. Přitom já jsem ji dost favorizoval, měla  v tabulce velký náskok. Že to nedopadlo, je docela velké zklamání," vrtí hlavou.

Celý rozhovor s Pavlem Nedvědem najdete na sport.aktualne.cz, stejně jako online přenos zápasu Liberec - Plzeň.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy