Nedvěd: O titul hrají nejlepší. Sparta mě zklamala

Luděk Mádl Luděk Mádl
12. 5. 2012 13:58
Zápas o titul začíná v Liberci v 17.30
Foto: Eduard Erben

Praha - Český fotbal žije velkým finále Liberec versus Plzeň. "Jsou to nejlepší týmy v lize," míní Pavel Nedvěd, držitel Zlatého míče 1993.

Nedvěd je nyní v Praze, kde se chystá na nedělní start svého prvního maratonu v životě.

"Ale do Liberce na fotbal nepojedu, mrzí mě to, ale to bych byl ráno na startu maratonu opravdu úplně mrtvej, všechno se zvládnout nedá," usmívá se Nedvěd.

Toho zaskočilo, že už z boje o titul vypadla Sparta. "Mrzí mě, že už v posledním kole není ve hře. Přitom já jsem ji dost favorizoval, měla  v tabulce velký náskok. Že to nedopadlo, je docela velké zklamání," vrtí hlavou.

Celý rozhovor s Pavlem Nedvědem najdete na sport.aktualne.cz, stejně jako online přenos zápasu Liberec - Plzeň.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy