Diktátor v dresu. Fanoušky anglického klubu zarazil sponzor, nabízí výlety do KLDR

Rudolf Černík
30. 12. 2018 21:14
Fanoušci anglického týmu Blyth Spartans nevěřili vlastním očím a mysleli si, že jde jen o vtípek s blížícím se koncem roku, když na druhý svátek vánoční uviděli na stadionu reklamní panel, který je vybízel k návštěvě KLDR. Nebyl to však žádný žert. Vedení klubu skutečně uzavřelo sponzorskou smlouvu se společností, která výlety do totalitního státu organizuje.
Fanoušci týmu Blyth Spartans vytvořili koláž, na níž je severokorejský diktátor Kim Čong-un v dresu jejich mužstva
Fanoušci týmu Blyth Spartans vytvořili koláž, na níž je severokorejský diktátor Kim Čong-un v dresu jejich mužstva | Foto: Twitter

Klub počítal s tím, že nový banner vzbudí pozornost fanoušků, a na sociálních sítích i v programu k utkání uvedl, že se nejedná o žert. Mark Scott, obchodní manažer klubu, prozradil, jak jednání probíhala.

Nejprve na klub dorazil záhadný email. "Bylo to velmi tajuplné. Chtěli u nás reklamu, ale nechtěli prozradit, o co jde. Odpověděl jsem, že pokud to není nezákonné nebo urážlivé, tak je mi jedno, co nabízejí," citoval Scotta server chroniclelive.co.uk.

"Navštivte Severní Koreu s potěšením oznamuje, že uzavřela dohodu o sponzorství s anglickým fotbalovým klubem Blyth Spartans FC. I když je to určitě unikátní a nekonveční, Navštivte Severní Koreu je hrdá, že může pomoci podporovat skvělou anglickou hru na lokální úrovni a zajistit publicitu pro kluby ze severu Anglie," objevilo se prohlášení na stránce společnosti, které v řadě fanoušků vyvolalo pocit, že sponzorem je přímo turistická agentura KLDR.

Reklamní panel na stadionu Blyth Spartans:

Ze zadavatele se však nakonec vyklubal student univerzity v Sunderlandu, který provozuje stránku visitthedprk.org (DPRK je anglická zkratka pro Korejskou lidově demokratickou republiku), kde nabízí zájezdy do Severní Koreje.

Pro funkcionáře klubu, který v Anglii hraje šestou nejvyšší soutěž, však bylo rozhodující, že dopředu zaplatil částku ve výši 150 liber, v přepočtu tedy asi 4300 korun.

"Kdo jsem já, abych někoho soudil?" ptá se obchodní manažer klubu Scott. "Chlápek, který to provozuje, nabízí návštěvu země, ne potřásání si rukou s Kim Čong-unem, takže s tím nemáme problém," doplnil a zmínil jméno severokorejského diktátora.

Fanoušci na to mají zřejmě stejný názor a celou věc berou nakonec s humorem. Na sociálních sítích se hned objevily koláže Kim Čong-una v zelenobílém dresu Spartans.

Jiní se zase v diskuzích podivují, zda reklama v klubu šesté ligy může být účinná. "Byl by problém tady přesvědčit někoho, aby navštívil Ashington, natož KLDR," napsal jeden z příznivců, čímž zároveň popíchl městečko sousedící s Blythem. To ještě nevěděl, že si reklama získá vskutku světovou pozornost a mnohonásobně se vyplatí…

A nový partner zřejmě svědčí i týmu Spartans, který na Štěpána remizoval 2:2 se Spennymoorem, dnes porazil 2:1 York, už osm zápasů neprohrál a v Národní lize Sever se vyhoupl na osmé místo.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy