Mistrovství Afriky: Nigérie těsně vyválčila bronz

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
30. 1. 2010 18:53
Nigérie - Alžírsko 1:0 (0:0)
Foto: Reuters

Luanda - Bronzové medaile si z angolského mistrovství Afriky odvezou fotbalisté Nigérie. Rozhodlo o tom sobotní utkání o třetí místo, které Nigerijci vyhráli nad Alžírskem 1:0.

O jedinou branku utkání se po samostatné akci postaral v 58. minutě Nsofor, jenž obešel celou obranu Alžírska a střelou ke vzdálenější tyči zápas rozhodl.

Do té doby spíše pasivní Alžírsko se začalo tlačit do útoku, ale i přes několik velice dobrých příležitostí se mu nakonec srovnat nepodařilo.

Čtěte také: CAF potrestala Togo. Další dva šampionáty si nezahraje

O celkovém vítězi turnaje se rozhodne v nedělním utkání mezi obhájcem titulu Egyptem a jistým účastníkem letního MS v JAR Ghanou, která v semifinále vyřadila právě Nigérii.

Výsledek:

Alžírsko - Nigérie 0:1 (0:0)
Branka:
58. Nsofor Obinna

Sestavy:

Alžírsko: Zimmamúš - Rahú, Búgherra, Zauí, Babúš - Mansúrí, Jibdá - Búazza (58. Abdún), Mighní (59. Zjajá), Zjaní - Ghizzal (85. Sajfí).

Nigérie: Enyeama - Odiah, Apam, Shittu, Taiwo - Olofinjana, Kanu (78. Mikel), Kaita - Obinna, Obasi (80. Odemwingie), K. Uche (65. Martins).

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy