16. 3. 2008 19:14
Záložník Readingu dal v Anglii první gól. Uvnitř: VIDEO
Marek Matějovský gólovou radost zakusil už i v Anglii.
Marek Matějovský gólovou radost zakusil už i v Anglii. | Foto: Ondřej Besperát

Liverpool - Český reprezentační záložník Marek Matějovský se odvděčil trenérovi Readingu Stevu Coppellovi za důvěru i slova chvály svým prvním gólem v Premier League, která je po sobotních zápasech znovu o něco dramatičtější.

A premiérová trefa ex-boleslavského fotbalisty stála za to. V zápase proti Liverpoolu se v páté minutě po přímém volnému kopu z levé strany dostal na rohu vápna k míči a nechytatelnou dělovkou ho poslal do levého horního rohu Reinovy branky.

Čtěte více:
Matějovský nadchl kouče Readingu. Teď čeká Liverpool

Český záložník nádherným zásahem zmrazil vyprodaný Anfield Road, ale Reds se dokázali rychle vzpamatovat. Xavi Alonso ani Torres ještě neuspěli proti brankáři Hahnemannovi, ale v 19. minutě už bylo vyrovnáno.

Parádní protiútok Babela zakončil zkušeně Mascherano - 1:1. I přes další šance Liverpoolu vydržel nerozhodný stav až do konce prvního poločasu.

Podívejte se na Matějovského branku:
(Článek pokračuje pod videem)

V úvodu druhé části ale domácí dokonali obrat. Gerard našel z přímého kopu hlavu Torrese, který nikým nebráněn přesně zakončil - 2:1.

Český střelec Readingu Marek Matějovský v 74. minutě přepustil své místo na hřišti Khalifu Cissému, ale ani on už nepříznivý výsledek zvrátit nedokázal. Jeho nebezpečnou hlavičku v nastaveném čase zlikvidoval brankář Liverpoolu Reina.

Arsenal zaváhal, Manchester už vede ligu

Manchester United vyhrál nad Derby County brankou Cristiana Ronalda ze 76. minuty 1:0. Svěřenci Alexe Fergusona se na hřišti beznadějně posledního týmu tabulky ale dlouho trápili.

Domácí do zápasu dali všechno a zuby nehty drželi bezbrankový stav. Čtvrt hodiny před koncem ale spasil United jejich nejlepší střelec.

Baroš kousek od gólu, Chelsea se dotahuje na čelo

Rooney se vydal za dlouhým pasem O'Sheae, poslal ho do vápna na Ronalda, a ten se nemýlil. Manchester se tak vyhoupl o bod do čela tabulky. Do pozice lídra se měl v podvečerním zápase proti Middlesbrough vrátit Arsenal, jenže Kanonýři jen remizovali a se stejným počtem bodů zůstali druzí.

A Arsenal hrající stále bez Tomáše Rosického mohl skončit ještě hůře. Od 25. minuty totiž domácí prohrávali po gólu Aliadiereho 0:1.

Ačkoliv zbytek zápasu tlačili a dostávali se do šancí, stačili pouze vyrovnat. Alespoň bod zachránil Kanonýrům Emanuel Adebayor. Jeho hlavičku po rohu Fabregase si srazil do branky do té doby skvělý gólman Schwarzer.

Milan Baroš nastoupil v dresu Portsmouthu proti Aston Ville od začátku a byl hodně aktivní. Gól se mu ovšem vstřelit nepodařilo a více na sebe nakonec upozornil svými pokusy vymodlit si penaltu.

Výhru Pompey tak načal svým čtvrtým gólem ve čtyřech zápasech Jermain Defoe, který přehodil chybujícího gólmana Carsona. Ten se podepsal i na druhé brance, když sice vyhrál běžecký souboj s Defoem a zahrál míč do bezpečí, ale napálil ho jen do spoluhráče Reo-Cokera, od kterého se odrazil do branky.

Fotbalisté Chelsea bez zraněného českého gólmana Petra Čecha vyhráli na hřišti Sunderlandu díky brance Johna Terryho už z 10. minuty 1:0 a na vedoucí Manchester ztrácí stále tři body.

V boji o čtvrté místo zaručující postup do předkola Ligy mistrů ztratili hráči Evertonu. V úvodním nedělním utkání podlehli na hřišti předposledního Fulhamu 0:1 a na městského rivala z Liverpoolu ztrácejí momentálně tři body. Jedinou branku utkání vstřelil domácí útočník Brian McBride.

O důležité body v boji o udržení se hrálo ve Wiganu, kde Athletic hostili Bolton. Domácí hráli už od páté minuty bez vyloučeného Jasona Koumase, přesto se jim podařilo po brance Emila Heskeyho zvítězit.