21. 3. 2010 19:15
Manchester - Liverpool 2:1, Blackburn - Chelsea 1:1
Wayne Rooney přispěl k protrhnutí bezbodové série proti Liverpoolu
Wayne Rooney přispěl k protrhnutí bezbodové série proti Liverpoolu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United zvládli důležitý duel v boji o mistrovský titul v Premier League, když ve 31. kole porazili na svém hřišti svého historicky největšího konkurenta FC Liverpool.

Red Devils tak po výhře 2:1 zlomili nelichotivou bilanci se svým soupeřem. V posledních třech vzájemných zápasech nezískali proti Liverpoolu ani bod.

Manchester se zároveň vrátil do čela tabulky o dva body před Arsenal.

Chelsea veze z Blackburnu jen bod

Na třetím místě je londýnská Chelsea, která pouze remizovala v Blackburnu 1:1. Na Manchester ztrácí čtyři body, má však ještě jeden zápas k dobru.

Chelsea nastoupila v brance opět s Rosem Turnbullem, při zranění dvojice Petr Čech - Hilário se pak alespoň na střídačku poprvé v kariéře posadil Jan Šebek.

Už po šesti minutách se Chelsea gólově prosadila. Anelka zatáhl míč po pravém křídle a zpětnou přihrávkou vyzval Drogbu, který zaznamenal již svou 22. branku a potvrdil, že prožívá střelecky nejvydařenější sezonu kariéry.

Po změně stran se však vyrovnala hra a nakonec i skóre. V 70. minutě si na centr z pravé strany naskočil Diouf a hlavou zařídil překvapivou dělbu bodů.

Manchester natáhl vítěznou sérii na Old Trafford

Svěřenci kouče Alexe Fergusona vstupovali do zápasu s výjimečnou sérií na Old Trafford. Před domácím publikem ztratili body naposledy loni v prosinci, poté v sedmi zápasech vyhráli při skóre 26:0.

Útočník Liverpoolu Fernando Torres se raduje z branky do sítě Interu Milán
Útočník Liverpoolu Fernando Torres se raduje z branky do sítě Interu Milán | Foto: Reuters

Liverpool však nechal hned v úvodu vzpomenout na svou bilanci proti Manchesteru a už v 5. minutě udeřil. Torres rozehrál kombinaci na jeden dotek, po ose Gerrard, Kuijt se k němu míč vrátil a hlavou umístil míč za bezmocného Van der Sara.

Španělský útočník tak nejenže přerušil bilanci Manchesteru, ale také tu Liverpoolu, když po 398 minutách ukončil čekání na gól na hřišti soupeře.

Manchester však záhy odpověděl. Valencia vběhl do pokutového území, Mascherano jej zastavil jen za cenu pokutového kopu a rozhodčí nařídil penaltu.

Tu sice brankář Reyna Roonemu chytil, ale míč vyrazil zpátky před nejlepšího střelce Premier League v této sezoně a Rooney tak pohodlně zaznamenal svůj 26. ligový gól.

Liverpool klesl na 6. místo za Man City

Poté tempo hry na delší dobu opadlo, a tak diváci bouřili až po hodině hry. Korejec Pak Či-song hlavou v pádu otočil skóre, a přestože měli hosté do konce zápasu několik šancí na vyrovnání, brankáře Van der Sara podruhé nepřekonali.

Liverpool tak nevyhrál venku už pošesté za sebou, čímž výrazně snížil naděje na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na čtvrtý Tottenham ztrácí čtyři body a k tomu ještě odehrál jeden zápas navíc.

Navíc přišel i o páté místo pro postup do Evropské ligy, na němž ho vystřídal Manchester City, který vyhrál 2:1 na půdě Fulhamu. Skóroval i Carlos Tévez, jenž se trefil počtrnácté z posledních 13 ligových zápasů.

Manchester United - Liverpool 2:1
Branky: 12. Rooney, 60. Pak Či-song - 5. Torres

Fulham - Manchester City 1:2
Branky: 80. Murphy z pen. - 7. Santa Cruz, 36. Tévez

Blackburn - Chelsea 1:1
Branky: 70. Diouf - 6. Drogba

1. Manchester United 31 22 3 6 72:25 69
2. Arsenal 31 21 4 6 73:33 67