Manchester začal výhrou, Chelsea spasil až Drogba

roj
16. 8. 2009 19:19
Everton začal ligu debaklem s Arsenalem

Londýn - Fotbalisté Chelsea, pasovaní na největšího favorita Premier League, málem klopýtli hned v prvním kole. Doma na Stamford Bridge nakonec při ligové premiéře trenéra Carla Ancelottiho porazili Hull 2:1.

O sobotním vítězství rozhodl ve druhé minutě nastavení Didier Drogba.

Chelsea, která nemohla do utkání nasadit zraněnou posilu Žirkova, podržel několikrát gólman Petr Čech, jehož překonal po půlhodině hry Ir Stephen Hunt. Někdejší opora Readingu, která způsobila Čechovi vážné poranění hlavy.

Zápas začal zostra. Hned v první minutě předvedl Stephen Hunt tvrdý zákrok proti Lampardovi, ale vyvázl z toho bez karetního trestu. Při každém kontaktu s míčem si ale vysloužil pískot fanoušků. Vzápětí  pálil po Essienově nahrávce Drogba v obrovské šanci vedle brány.

Sesadí Chelsea Manchester? Premier League startuje
Éra Manchesteru končí, soudí Drogba, hvězda Chelsea

Chelsea byla od začátku mnohem aktivnější. Hull začal zápas opatrně, snažil hrát na jistotu a když si vytvořil po čtvrt hodině první šanci ze standardní situace, Boatengovi ji vychytal Petr Čech.

Pak měla po standardní situaci šanci i Chelsea, ale Essien hlavičkoval mimo.

Po půlhodině přišel pro tým Carla Ancelottiho šok. Obrana Chelsea nepokryla dlouhý míč a následnou odraženou Boatengovu střelu uklidil za Čechova záda Hunt.

Už za necelých deset minut však bylo srovnáno, když Drogba z přímého kopu přes zeď parádně trefil bránu. Hned po změně stran měli velké šance Anelka a Lampard, ale ani jeden se neprosadil. Francouzský forvard dokonce nastřelil tyč.

Podobně dopadly další pokusy, kterých měla Chelsea ve druhé půli několik.

S blížícím se koncem se na branku Hullu valil jeden útok za druhým a nakonec defenziva hostů kapitulovala.

Ve druhé minutě nastavení pak přišel pro Hull smrtící úder. Drogba po Dekově přihrávce přehodil gólmana Myhilla a vystřelil vydřenou výhru 2:1.

Everton doma propadl s Arsenalem

Vstup do sezony se povedl "štice" soutěže Manchesteru City. Mocně posílený tým vyhrál v Blackburnu 2:0. Už ve třetí minutě se trefila posila z Arsenalu Emmanuel Adebayor.

Špatně naopak začal další ambiciózní celek Aston Villa, která prohrála ve Wiganu 0:2.

Při výhře West Hamu na hřišti nováčka z Wolverhamptonu nebyl ani na lavičce náhradníků Radoslav Kováč.

Těžké k.o. utrpěl na domácím hřišti soupeř Olomouce v Evropské lize Everton, který doma prohrál s Arsenalem 1:6.

V létě oslabení kanonýři o odchody Tourého a Adebayora tak poslali svým soupeřům o anglický titul ostré varování. Zářil zejména autor dvou branek Fabregas. Tomáš Rosický nemohl kvůli svalovému zranění nastoupit.

Čtěte dále: Kanonáda Arsenalu: Největší potupa Evertonu za 51 let

99. gól Rooneyho zachránil United

Pokud se dá říci, že se trápila Chelsea, tak něco podobného platilo v neděli také o Manchesteru United. Obhájce titulu začal sezonu hubeným vítězstvím 1:0 nad nováčkem z Birminghamu.

Svěřence trenéra Alexe Fergusona zachránil Wayne Rooney, který se v 34. minutě jako jediný trefil do sítě soupeře. Šlo už o jeho 99. branku v dresu Manchesteru, i tentokráte těžil z portugalské spolupráce.

Ovšem Ronalda, jenž odešel do Realu, nahradil Nani a právě on poslal centr přesně na hlavu anglického reprezentanta.

Vyprodaný Old Trafford jinak sledoval naprostou převahu domácího celku, který vystřelil sedmnáct pokusů mezi tři tyče Birminghamu, kopal třináct rohů, ale šance Berbatova či střídajícího Owena zůstaly nevyužity.

Jestliže měl Manchester štěstí, Liverpool vůbec ne.

Na úvod letošního ročníku Premier League padl na hřišti londýnského Tottenhamu. Domácí poslal do vedení Assou, hosté sice po pauze srovnali po proměněné penaltě Gerrarda, jenže chvíli nato rozhodl o výhře "Kohoutů" Bassong.