Manchester v šoku. Prohrál a ještě přišel o Rooneyho

31. 3. 2010 9:15
Manchester prohrál a zranil se mu Wayne Rooney
Wayne Rooney poslal United do vedení. V závěru se však zranil
Wayne Rooney poslal United do vedení. V závěru se však zranil | Foto: Reuters

Mnichov - Dvě velmi špatné události potkaly během úterního čtvrtfinálového zápasu Ligy mistrů kouče Manchesteru United Alexe Fergusona.

Jeho celek totiž prohrál v úvodním zápase na hrišti Bayernu Mnichov 1:2, a co víc, zranil se mu ve skvělé formě hrající útočník Wayne Rooney.

Byl to závěr jako ze špatného snu. Manchester inkasoval vítěznou branku ve třetí minutě nastaveného času a o minutu později musel být Rooney vystřídán. Poranil si totiž kotník.

"Má nakopnutý kotník," uvedl na stránkách Skysports Ferguson. "Snad to nebude tak vážné. Možná je ohrožený i jeho start v sobotním ligovém zápase, ale je příliš brzy na to dělat nějaké závěry," doplnil.

Příští ligové klání však nebude ledajakým utkáním, půjde prakticky o klíčové střetnutí v boji o anglický titul. United totiž hostí před vlastními fanoušky londýnskou Chelsea. Té zatím patří druhá příčka, přičemž na obhájce trofeje ztrácí jen jeden bod.

Odveta mezi Manchesterem a Bayernem se pak uskuteční 7. dubna. Ferguson proto doufá, že jeho hráči odevzdají lepší výkon, než tomu bylo v úterý.

"Nehráli jsme úplně nejlépe, porážku jsme si způsobili sami. Bayern byl prostě lepší," přiznal Ferguson. "Na Old Trafford to ale bude zcela jiný zápas. Vstřelili jsme gól na hřišti soupeře a pokusíme se proto vyhrát," dodal.

Na zdravotní stav Rooneyho se však nyní upírá skoro celá Anglie. Nedávno se totiž zranil i David Beckham a ztráta současného nejlepšího kanonýra Premier League by na mistrovství světa v Jižní Africe byla dost citelná.