Manchester United selhal. V poháru padl s Derby

Václav Rojík, Red Spo
7. 1. 2009 22:49
Derby - Manchester United 1:0
Carlos Tevez v souboji s fotbalistou Derby County Paulem Connollym v semifinále Carling Cupu. | Foto: Václav Rojík

Londýn - Nový kouč fotbalistů Derby Nigel Clough přihlížel ve středu večer senzační výhře svých svěřenců nad anglickým šampionem Manchesterem United v prvním semifinále Ligového poháru (Carling Cupu) 1:0.

Jediný gól v Pride Parku vstřelil Kris Commons, jenž se v první půli trefil dalekonosnou ranou z pětadvaceti metrů.

Manchester v neděli v FA Cupu porazil Southampton, ale ve středu se nepředvedl v oslnivé formě. I manažer Alex Ferguson už asi spíše myslel na nedělní zápas Premier League proti Chelsea, o čemž napovídala i základní sestava.

Nejblíže k vyrovnání měl ve druhé půli v rudém dresu Cristiano Ronaldo, jehož přímý kop mířil těsně vedle.

Velkou šanci pojistit vítězství gólem na 2:0 promarnil na druhé straně Rob Hulse, jenž v nadějné přiležitosti přestřelil branku.

Pro úřadujícího anglického, evropského a světového mistra to zkrátka byl nepovedený zápas, který zaslouženě prohrál.

Po odchodu manažera Chrise Hutchingse v tomto týdnu vedl Derby ke slavnému vítězství šéf akademie David Lowe. Nigel Clough sledoval utkání z tribuny.