Manchester United porazil Nottingham, Chelsea zdolala jiného nováčka Bournemouth

27. 12. 2022 23:18

Fotbalisté Manchesteru United zdolali v anglické lize se svém prvním utkání po mistrovství světa předposlední Nottingham Forest 3:0. Chelsea porazila jiného nováčka Bournemouth 2:0 a naplno bodovala po pěti zápasech. Oba favorité rozhodli utkání v prvním poločase.

Za Manchester se v 19. a 22. minutě trefili Rashford s Martialem, v závěru určil konečný stav Fred. United, kteří v listopadu rozvázali smlouvu s portugalskou hvězdou Ronaldem, zvítězili ve třetím z posledních čtyř kol.

Skóre v utkání Chelsea s Bournemouthem otevřel v 16. minutě Havertz po Sterlingově přihrávce před branku. O osm minut později stanovil konečný výsledek střelou zpoza vápna Mount, kterému přihrál Havertz.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Chelsea - Bournemouth 2:0 (16. Havertz, 24. Mount), Manchester United - Nottingham 3:0 (19. Rashford, 23. Martial, 87. Fred).

1. Arsenal 15 13 1 1 36:12 40
2. Newcastle 16 9 6 1 32:11 33
3. Manchester City 14 10 2 2 40:14 32
4. Tottenham 16 9 3 4 33:23 30
5. Manchester United 15 9 2 4 23:20 29
6. Liverpool 15 7 4 4 31:18 25
7. Brighton 15 7 3 5 26:20 24
8. Chelsea 15 7 3 5 19:17 24