"Nevíš, co děláš. Ráno padáš." West Ham ostudně prohrál v Brightonu, fanoušci už zuří

4. 3. 2023 15:55
Brighton deklasoval ve 26. kole Premier League doma West Ham 4:0 a na pohárové příčky ztrácí jen tři body. Oproti Newcastlu má navíc zápas k dobru. Tomáš Souček nastoupil v základní sestavě West Hamu a odehrál 75 minut. Vladimír Coufal kvůli poranění paty chyběl.
Zklamaný Tomáš Souček
Zklamaný Tomáš Souček | Foto: Reuters

Po Mac Allisterově penaltě z prvního poločasu se v 51. minutě neobvyklým zakončením hrudí prosadil Veltman. O 18 minut později se Mitoma prosadil na zadní tyči a v 89. minutě uzavřel skóre střídající Welbeck.

West Ham nedokázal porazit Brighton v žádném z 12 vzájemných zápasů v Premier League (šest remíz a šest proher). "Kladiváři" zůstávají na 16. místě, těsně nad sestupovým pásmem.

S tristními výsledky West Hamu v letošní sezoně už došla trpělivost fanouškům. V první půli ještě jako obvykle vyvolávali jméno manažera Davida Moyese, ve druhé už ale spustili výzvy k jeho odvolání. Stadionem se tak nesly pokřiky "Nevíš, co děláš" nebo "Zítra ráno padáš".

Arsenal doma porazil předposlední Bournemouth 3:2. Vítězství zajistil lídrovi soutěže v sedmé minutě nastavení střídající Nelson. Brankář Arsenalu Ramsdale lovil míč ze sítě už po devíti sekundách hry. Hned po úvodní akci utkání míč ve vápně propadl k nehlídanému Billingovi, jenž dal druhý nejrychlejší gól v historii Premier League. Rekord drží Long, který se v roce 2019 v zápase Southamptonu proti Watfordu trefil po necelých osmi sekundách.

V 57. minutě zvýšil nad 2:0 pro outsidera Senesi. Za dalších pět minut však zavelel k obratu svou trefou Partey a v 70. minutě už bylo vyrovnáno zásluhou Whitea. Rozhodnutí padlo v sedmé minutě nastavení, kdy se Nelson po rohu opřel do odraženého míče a jeho dělovka se zastavila až o síť Netovy branky.

V utkání Manchester City - Newcastle se v 15. minutě vápnem hostů prokličkoval Foden a svou slabší pravou nohou otevřel skóre. Anglický reprezentant se v Premier League podílel už na 50 gólech (33 branek a 17 asistencí) a ve věku 22 let a 280 dní se stal nejmladším hráčem, který této mety dosáhl.

Dvacet minut po přestávce se na hřiště dostal Silva místo De Bruyneho a za necelé dvě minuty se trefil po přihrávce nejlepšího ligového střelce Haalanda. Portugalský záložník se postaral o 1000. domácí gól Manchesteru City v historii Premier League.

Pátý Newcastle nezvítězil popáté v řadě a z posledních osmi utkání vyhrál pouze jednou.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Manchester City - Newcastle 2:0 (15. Foden, 67. Silva), Arsenal - Bournemouth 3:2 (62. Partey, 70. White, 90.+8 Nelson - 1. Billing, 57. Senesi), Aston Villa - Crystal Palace 1:0 (27. vlastní Andersen), Brighton - West Ham United 4:0 (18. Mac Allister z pen., 52. Veltman, 69. Mitoma, 89. Welbeck), Chelsea - Leeds 1:0 (53. Fofana), Wolverhampton - Tottenham 1:0 (82. Traoré), Southampton - Leicester 1:0 (35. Alcaraz).

1. Arsenal 26 20 3 3 59:25 63
2. Manchester City 26 18 4 4 66:25 58
3. Manchester United 24 15 4 5 41:28 49
4. Tottenham 26 14 3 9 46:36 45
5. Newcastle 24 10 11 3 35:17 41
6. Liverpool 24 11 6 7 40:28 39
7. Fulham 25 11 6 8 36:31 39
8. Brighton 23 11 5 7 43:29 38