Mají se děti bát? Maskot fotbalového Eura 2020 vzbudil rozpaky. Podívejte se

Sport mar Sport, mar
5. 4. 2019 9:27
UEFA představila maskota pro fotbalové Euro 2020. Jeho vzhled je inspirovaný komiksovými postavičkami. Na sociálních sítích ho ale lidé přijímají s rozpaky. Prohlédněte si, jak vypadá.
Maskot fotbalového Eura 2020 Skillzy
Maskot fotbalového Eura 2020 Skillzy | Foto: Reuters

Nový maskot má podobu komiksové postavičky. Má účes, který nosí například velšský útočník Gareth Bale a kterému se říká "topknot". Podle UEFA by měl působit jako "nadživotně veliký".

 

Právě se děje

před 50 minutami

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuálním smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy