LM: Barcelona přestřílela Celtic. Arsenal nedal branku

20. 2. 2008 22:47
Manchester remizoval v Lyonu 1:1. Fenerbahce porazilo Sevillu 3:2
Henry se raduje z branky
Henry se raduje z branky | Foto: Reuters

Praha - Fotbalová Liga mistrů měla ve středu na programu další čtyři utkání své vyřazovací části. Nejzajímavější zápas se hrál v Glasgowě, kde si domácí Celtic brousil zuby na favorizovanou Barcelonou.

Skotští fotbalisté před samotným duelem sebevědomě prohlašovali, že znají recept jak na katalánský tým vyzrát. Barcelonské hvězdy neměly dostat milimetr prostoru, důraz měl být hlavním rozdílem ve hře obou celků. To se také do puntíku vyplnilo, k výhře to však Skotům nestačilo.

Domácí hráči se do svého soupeře pustili opravdu zostra a skóre zápasu otevřeli už v 16. minutě. Vennegooru of Hesselinkovi poslal přesný míč na hlavu Lee Naylor a nizozemský obr se z hranice malého vápna nemýlil.

LM je zpět. AS Řím pokořilo Real, Liverpool zabral
Liverpool zachránil Beníteze. Na jak dlouho?

Za dvě minuty později však bylo vyrovnáno. Hráči Celticu snad ještě slavili úvodní branku, když se dokázal prosadit Argentinec Messi. Ten si šikovně narazil se špílmachrem Barcelony Dekem a prostřelil polského gólmana domácích Boruče.

V 38. minutě se do vedení dostal opět ostrovní klub. McGeady se vyhnul dvěma ostrým skluzům hostujících fotbalistů a milimetrovým pasem našel hlavičku Robsona, jenž se podobně jako Hesselink prosadil hlavou, když přeloboval špatně vyběhnutého Valdése v bráně Barcelony.

V 55. minutě srovnala stav bývalá hvězda Arsenalu Thierry Henry. Ten přebral přihrávku od Ronaldinho a z těžkého úhlu krásnou trefou rozesmutnil vyprodaný Celtic Park. A v 79. minutě se hosté dokonce dostali do vedení, druhou branku v zápase vstřelil agilní Messi. Celtic se už na odpověď nezmohl, a prohrál 2:3.

Manchester remizoval v Lyonu

Na Stade de Gerland se odehrál souboj mistrovských klubů svých zemí, francouzský Lyon přivítal anglický Manchester United. Po bezbrankové první půli to byli domácí, kteří se dostali do vedení. V 68. minutě se dvacetiletý mladík Benzemy dostal k míči po dobré prací jeho spoluhráče Toulalana a přízemní tvrdou střelou překonal Van der Saara v bráně anglického mistra.

Vyrovnání přinesla 87. minuta, Nani vyslal prudký centr do vápna domácích, kde si s ním dokázal poradit argentinský útočník Carlos Tevéz. Manchester remizoval na hřišti Lyonu 1:1, což mu do odvety dává velké šance.

Fenerbahce si poradilo se Sevillou

Zajímavé utkání se hrálo také na stadionu Fenerbahce Istanbul, kde se představila španělská Sevilla. Domácí tým se dostal do vedení v 17. minutě, kdy se povedenou hlavičkou prezentoval zkušený útočník Mateja Kežman.

Útočníci Manchesteru Tevéz s Rooneym slaví vyrovnávací branku v síti Lyonu
Útočníci Manchesteru Tevéz s Rooneym slaví vyrovnávací branku v síti Lyonu | Foto: Reuters

Ve 23. minutě to bylo 1:1, turecký tým si vstřelil vlastní gól. Nešťastníkem byl obránce Edu, který si do své brány srazil centr obránce Sevilly Daniela Alvese.

V 57. minutě to byli znovu domácí, kteří strhli vedení na svou stranu. Alex zahrával rohový kop z levé strany a obránce Lugano se opět prosadil přesnou hlavičkou. Sevilla vyrovnala v 66. minutě Escudém. Forvard Španělů se nejlépe zorientoval po rohovém kopu a zblízka skóroval.

Vítěznou branku však v 87. minutě vstřelil domácí Semih Sentürk, jehož přízemní pokus ještě lehce tečoval sevillský Dragutinovič. Turci vyhráli 3:2, ale v odvetě na horké španělské půdě to budou mít ještě hodně těžké.

Arsenal nedal AC Milán branku

Londýnský Arsenal, stále bez zraněného Tomáše Rosického v sestavě, přivítal italský AC Milán. Kdo čekal zajímavý fotbal, musel být minimálně v první půli zklamán. Oba týmy se po nezáživné hře rozešly do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas už byl dramatičtější, zvlášť domácí Kanonýři se snažili utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Největší šanci zápasu měl deset vteřin před koncem nastaveného času Adebayor, který ovšem v jasné pozici orazítkoval pouze břevno soupeře. Po bezbrankové remíze 0:0 byli určitě spokojenější milánští fotbalisté, ze které odehrál druhý poločas také Marek Jankulovski.

Fenerbahce Istanbul - FC Sevilla 3:2 (1:1)
17. Kežman, 57. Lugano, 87. Semih Sentürk - 23. vlastní Edu, 66. Escudé.

Celtic Glasgow - FC Barcelona 2:3 (2:1)
16. Vennegoor of Hesselink, 38. Robson - 18. a 79. Messi, 52. Henry.

Olympique Lyon - Manchester United 1:1 (0:0)