Liverpool v Lize mistrů končí, Barcelona rázem v čele

kub
24. 11. 2009 22:40
Výhra Fiorentiny pohřbila naděje Liverpoolu.
Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou.
Steven Gerrard z Liverpoolu gestikuluje při utkání s Fiorentinou. | Foto: Reuters

Praha - Zatímco fotbalisté Barcelony výhrou 2:0 nad Interem Milán výrazně posílili své šance na postup do další fáze Ligy mistrů, Liverpool i přes vítězství 1:0 v Debrecínu končí už v základní skupině.

Liverpool a Barcelona balancují v LM na hraně vyřazení

Ve druhém utkání skupiny E totiž porazila Fiorentina 1:0 Lyon, což definitivně posílá italský a francouzský celek do osmifinále a Liverpoolu přisuzuje pouze třetí příčku a účast v Evropské lize.

Ani výhra Reds nepomohla

Liverpool sice svůj úkol v Debrecínu splnil, ale věděl, že mu to nebude nic platné, pokud už postupující Lyon nevybojuje alespoň bod ve Fiorentině.

Zápas Debrecín-Liverpool jsme sledovali živě

Svěřenci trenéra Benitéze šli do vedení už ve 4. minutě, kdy se trefil N'Gog. Po půlhodině hry však jejich snažení dostalo velkou facku, protože skóre otevřeli také fotbalisté Fiorentiny.

Na obou stadionech se už skóre po zbytek zápasu nezměnilo, a tak se vítěz Ligy mistrů z roku 2005 loučí už v základní skupině. Ze skupiny E postupuje Lyon a Fiorentina.

Suverenní Barcelona jde do čela

Katalánský velkoklub i přes absenci Messiho a Ibrahimoviče neponechal v boji o postup nic náhodě a do Interu se hned zkraje pořádně zakousl. Barceloně přinesla celoplošná aktivita záhy také gólové vyjádření.

Zápas Barcelona-Inter jsme sledovali živě

V 10. minutě uklidil Henryho prodloužení rohu do brány Piqué a o čtvrthodinu později zakončil krásnou kombinaci Pedro.

Ve druhém poločase už stačilo modročerveným vedení pozorně hlídat. A jelikož Italové směrem dopředu příliš nebezpeční nebyli, poskočila rázem Barcelona ze třetí příčky s osmi body do čela stále zamotané skupiny F.

Bezbrankový výsledek východoevropského derby Kazaně s Dynamem Kyjev dává do posledního kola největší šance právě Barceloně a Interu.

Urziceni blízko postupu

Rumunský klub Urziceni nepřestává překvapovat fotbalovou Evropu. Po výhře nad již postupující Sevillou 1:0 má před posledním kolem na třetí Stuttgart dvoubodový náskok.

Němci živí naději jen díky vítězství 2:0 v Glasgowě. Za dva týdny se mezi Stuttgartem a Urziceni rozhodne v přímém souboji.

Dál jde také Arsenal

Kanonýři, kteří v první vzájemném utkání přestříleli Lutych 3:2, porazili Standard také v odvetě. Dvougólové vedení si vybudovali již do přestávky a také v dalším průběhu přidávali další šance na zvýšení náskoku.

Na pohodovém vítězství se od 66. minuty podílel i český reprezentant Tomáš Rosický.

Belgický klub může ještě dohnat Olympiakos Pireus, který jen remizoval. Kromě vítězství nad Alkmaarem však musí doufat ještě v domácí porážku Olympiakosu od Arsenalu.