Liverpool otočil zápas s Bournemouthem, Tottenham konečně doma vyzrál na United

19. 8. 2023 18:47
Fotbalisté Liverpoolu i přes vyloučení Alexise Mac Allistera v 58. minutě zvítězili v druhém kole anglické ligy doma nad Bournemouthem 3:1. Tottenham zdolal Manchester United 2:0, což s emu na domácím hřišti povedlo po pěti letech. Obhájce titulu Manchester City zdolal Newcastle United 1:0 a má plný počet bodů stejně jako Brighton, který zvítězil ve Wolverhamptonu 4:1.
Hráči Liverpoolu protestují proti vyloučení Alexise Mac Allistera.
Hráči Liverpoolu protestují proti vyloučení Alexise Mac Allistera. | Foto: Reuters

Tottenham poslal do vedení v úvodu druhého poločasu dvacetiletý defenzivní záložník Sarr, který vstřelil svou premiérovou branku v dresu Spurs. Sedm minut před koncem se po Maddisonově centru prosadil tečí Davies. Nový trenér Tottenhamu Postecoglu si připsal první výhru v Premier League.

V Liverpoolu skóroval už po necelých třech minutách Bournemouth po chybě Alexandera-Arnolda v rozehrávce. Akrobatickým zakončením vyrovnal Díaz a ještě do poločasu otočil skóre Salah z dorážky po vlastní neproměněné penaltě.

V 58. minutě byl za tvrdý faul na Christieho vyloučen argentinský mistr světa Mac Allister, který si tak zkrátil ligovou premiéru před fanoušky "Reds". Domácí se však oslabením nenechali rozhodit, naopak krátce nato ještě pojistil jejich vítězství Jota.

Vítězství Manchesteru City zařídil po půl hodině hry jediným gólem utkání Álvarez. Foden jej přihrávkou našel na hranici vápna a argentinský mistr světa nedal prudkou ránou do horního rohu branky gólmanovi Popeovi šanci.

Wolverhampton pod trenérem O'Neilem, který do klubu přišel dva dny před začátkem sezony, podruhé v lize prohrál. Po pondělní porážce 0:1 na hřišti Manchesteru United podlehli "Vlci" doma Brightonu 1:4. Za hosty se dvakrát trefil March.

Malé derby o západní Londýn ovládl Brentford. Domácí Fulham sice dvakrát nastřelil břevno, ale prosadit se mu nepodařilo. Hosté zvítězili 3:0 i díky dvěma gólům Mbeuma.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Fulham - Brentford 0:3 (66. z pen. a 90.+3 Mbeumo, 44. Wissa), Liverpool - Bournemouth 3:1 (28. Díaz, 36. Salah, 62. Diogo Jota - 3. Semenyo), Wolverhampton - Brighton 1:4 (61. Hwang Hi-čchan - 51. a 55. March, 16. Mitoma, 46. Estupiňán), Tottenham - Manchester United 2:0 (50. Sarr, 83. Davies), Manchester City - Newcastle 1:0 (31. Álvarez),