7. 12. 2008 19:03
Blackburn - Liverpool 1:3, Man. United - Sunderland 1:0
Liverpool zvítězil v Blackburnu a nadále vede anglickou ligu
Liverpool zvítězil v Blackburnu a nadále vede anglickou ligu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v sobotním utkání šestnáctého kola Premier League na půdě Blackburnu, a zůstávají tak i nadále v čele tabulky s jednobodovým náskokem před londýnskou Chelsea.

Ta dokázala uspět - i díky výkonu českého reprezentačního brankáře Petra Čecha - na hřišti Boltonu, odkud veze tři body za vítězství 2:0. Rozhodující branky vstřelili už v první půli Nicolas Anelka a Deco.

Daleko komplikovanější cestu měli k výhře právě fotbalisté Liverpoolu. Tým Rafaela Beniteze se snažil zapomenout na své poslední dva ligové zápasy, kdy proti Fulhamu a West Hamu vyšel střelecky naprázdno.

Dlouho se mu však nedařilo protrhnout střeleckou mizérii ani v Blackburnu. Ten navíc mohl jít do vedení po půlhodině hry, kdy střílel nebezpečně Pedersen a jeho povedenou ránu musel brankář Reina vytěsnit s námahou na břevno.

Uklidnění do řad favorita přinesl až jedenadvacet minut před koncem Xabi Alonso, který se dostal k odraženému balonu a z hranice pokutového území technickou střelou otevřel účet utkání.

Na jeho trefu pak vzápětí navázal po individuální akci i Yossi Benayoun. Jiskřičku naděje sice ještě vykřesal v závěru Santa Cruz, ale tu pak vzápětí uhasil třetí brankou kapitán "Reds" Steven Gerrard.

Ve výsledkovém zlepšení pokračuje i Arsenal, jenž porazil díky brance Adebayora Wigan 1:0.

Z týmů "Velké čtyřky" neklopýtl ani Manchester United. Ten však měl v podvečerním duelu se Sunderlandem skutečně namále.

Mužstvo přezdívané "Černé kočky", které opustil v uplynulých dnech paradoxně bývalý kapitán Manchesteru a současný trenér Roy Keane, sehrálo na Old Trafford po defenzivní stránce velmi povedený zápas a dlouho drželo s úřadujícím mistrem nerozhodný stav.

Ten se změnil až v první minutě nastaveného času, kdy se napřáhl Michael Carrick a jeho střelu odraženou od tyče přetavil ve vítězný gól obránce Nemanja Vidič.

Manchester City remizoval ve Fulhamu, Bednář střídal

Své vysoké ambice nadále nenaplňuje Manchester City, který po poslední porážce v městském derby s Manchesterem United nevyhrál ani v sobotním utkání šestnáctého kola Premier League, když jen remizoval na hřišti Fulhamu 1:1.

Svěřenci Marka Hughese však dokázali něco, co se v minulých dvou kolech nepodařilo například Aston Ville nebo Liverpoolu - dát Fulhamu gól.

Brankovou radost si navíc "Citizens" mohli vychutnat už po šesti minutách hry, kdy si na Zabaletův centr naskočil Benjani Mwaruwari a nedal brankáři Schwarzerovi šanci.

Domácí Fulham však odpověděl v polovině prvního dějství, kdy po rychlém brejku střílel přesně z úhlu Jamie Bullard.

Tentýž hráč mohl ve druhém poločase strhnout vítězství na stranu londýnského klubu, ovšem jeho povedený přímý kop vytáhl výborným zákrokem gólman Hart.

Posledním celkem anglické nejvyšší soutěže pak zůstává i po neděli West Bromwich Albion. Ten sice v duelu s Portsmouthem vedl zásluhou Greeninga, ovšem o své cenné vedení přišel ve druhé půli, kdy srovnal skóre přesnou střelou Peter Crouch.

Na nerozhodném výsledku už pak nic nezměnil ani Roman Bednář, který vystřídal v jedenadvacet minut před koncem Mowbraye.