Lingr hrdinou Feyenoordu. Český fotbalista rozhodl gólem o výhře nad Arnhemem

21. 1. 2024 18:13
Střídající záložník Ondřej Lingr v 18. kole nizozemské fotbalové ligy gólem v 83. minutě zařídil výhru Feyenoordu Rotterdam 2:1 na hřišti Arnhemu.
Sestřih utkání Arnhem - Feyenoord včetně vítězného gólu Ondřeje Lingra | Video: Asociated Press

Lingr nastoupil na hřiště čtyři minuty po domácím vyrovnávacím gólu. A už za další tři minuty český reprezentant rozhodl díky důrazu v malém vápně, kde si našel propadlý Stengsův centr.

Bývalý hráč pražské Slavie si připsal druhý zásah v soutěži. Poprvé byl úspěšný hned ve druhém ligovém startu za Feyenoord při zářijové domácí výhře 6:1 nad Heerenveenem.

Krátce po Lingrově trefě v Arnhemu byl zápas přerušen kvůli výtržnostem v hledišti, hráči dokonce opustili trávník a schovali se v útrobách stadionu.

Rotterdamský klub si upevnil druhé místo a zaostává o deset bodů za PSV Eindhoven, který ztratil první body v sezoně za remízu 1:1 v Utrechtu a přišel o unikátní vítěznou sérii.

Úřadující vicemistr a suverén soutěže vyhrál všech 17 předchozích zápasů v tomto ročníku Eredivisie, čímž vyrovnal vlastní rekord ze sezony 1987/88.

Za absolutním maximem v počtu vítězství v průběhu jediného ročníku tým "Boeren" zaostal o dvě výhry: Ajax Amsterdam s legendárním Johanem Cruyffem v sezoně 1971/72 natáhl úspěšnou sérii na 19 zápasů.

Svěřenci trenéra Bosze, které čeká osmifinále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund, neudrželi v Utrechtu vedení, které v sedmé minutě zařídil Bakayoko.

Dělbu bodů obstaral osm minut po přestávce Boussaid. Utrecht potřetí za sebou remizoval a už deset kol neprohrál, v sezoně ale zvítězil jen čtyřikrát a drží sedmibodový náskok na sestupové pozice.

Nizozemská fotbalová liga - 18. kolo:

Arnhem - Feyenoord Rotterdam 1:2 (vítězný gól Lingr), Utrecht - PSV Eindhoven 1:1, Sparta Rotterdam - Deventer 0:2.

1. PSV Eindhoven 18 17 1 0 60:8 52
2. Feyenoord Rotterdam 18 13 3 2 52:17 42
3. Twente Enschede 18 11 4 3 36:21 37
4. Alkmaar 18 10 4 4 38:18 34
5. Ajax Amsterodam 17 8 4 5 38:32 28
6. Deventer 18 7 5 6 30:26 26
7. Nijmegen 18 6 7 5 34:30 25
8. Sparta Rotterdam 18 7 4 7 24:24 25